Wpis z mikrobloga

Mam dwójkę dzieci, 35 lat, mieszkanie na kredyt od 6 lat. Mieszkanie to kupowalem z mysla o jakims programie (zapomnialem nazwy, na pewnoe nie Mieszkanie na Swoim tylko co innego) ale sie nie zalapalem bo w dwa dni cala pula poszla.
Teraz nie lapie sie bo za duzo dzieci i mieszkanie juz wczesniej kupilem (troche za male na dwojke jednak).

Razem z zona mamy spore zarobki ale co za tym idzie, placimy w c--j duze podatki, a praktycznie nie dostal (z powrotem) czlowiek totalnie nic... I jak tu sie nie w------c na spoleczne rozdawanie pieniedzy zamiast po prostu ustabilizowac rynek prawek popyt-podaz...

#przegryw #nieruchomosci
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@jutokintumi

@adeekk1989 1600 zł na dzieci miesiecznie na dzieci to jest nic? Dla niektórych jest to połowa ich pensji. Biorąc pod uwage, że mieszkanie kupiłeś 6 lat temu, to możliwe, że 1600 zł pokrywa ci miesięczna ratę za mieszkanie.


Ten plus to najgorsze co PiS wprowadziła. Ludzie teraz sa roszczeniowi bo im się należy i jeszcze nie czują wagi pieniądza.
  • Odpowiedz
  • 0
@adeekk1989 ile tego podatku to płacisz? Jak jesteś ty i żona w drugim progu to jesteście w topce, i te mieszkanie powinieneś już mieć dawno spłacone. I dom budować. Nawet jak kosztowało dwie banki.
  • Odpowiedz
@suluat czyli teraz majac dwójkę dzieci, dostajesz 24k z RKO i 172,8k z 800+ w ciągu 18 lat. Łącznie wychodzi 345,6k zł socjalu + pewnie inne dodatki, jakieś becikowe po urodzeniu dziecka, itp. I taka osoba wchodzi na wypok i narzeka, że totalnie nic nie dostała od Państwa. To jest tylko gotówka do ręki, a gdzie koszt darmowej edukacji, służby zdrowia dla dzieci, jakieś darmowe laptopy, chuje muje, dzikie węże.
  • Odpowiedz
tak macie racje, ze singiel ma bardziej po dupie - ale utrzymanie dziecka kosztuje w c--j


@adeekk1989: no to jak utrzymanie gówniaka jest takie drogie i cię to boli to po co robiłeś gowniaki. Jakbyś ich nie miał to byś się składał na 800 plus na czyjeś gowniaki i tylko tyle byś był stratny
  • Odpowiedz
@jutokintumi: no tak, tylko musisz ubrać / nakarmić / zapłacić za lekarza i szczepionki bo NFZ to po chuju leci. Ale w sumie tyle pomocy sie dostaje (ew. odciąga z podatkow oplaconych ze tak powiem). Uczciwe jak za utrzymywanie panstwa i nowych obywateli nie sadzisz? :)
  • Odpowiedz
Moje dzieci beda pracowac i utrzymywac Panstwo


@adeekk1989: a co jak w wieku 18 lat twoje dzieciaki stwierdzą że jadą do kraju X, rozumiem wracasz całe 800+ do kasy państwa? xD Jak się człowiek decyduje na dziecko, to niech nie oczekuje że będzie miał lepiej tylko niech się zastanowi 5 razy czy będzie w stanie je wychować i utrzymać
  • Odpowiedz
@adeekk1989: na takich jak ty ja i inni forumowicze musimy ciężko pracować od rana do nocy w pocie czoła, także dzięki!! może jeszcze jedno sobie zrób?!
  • Odpowiedz
@adeekk1989:

Oni tego nie zrozumieją. Odpuść.
Dla ludzi, którzy nie mają dzieci te 1600 zł to wydaje się jakas duża kwota

Ja jestem w podobnej sytuacji jak ty i wiem, że te 1600 na dzieci to jest kropla w morzu potrzeb.
A, że dochodowego płacę ponad dwa razy tyle to już nawet nie wspomnę 😞
  • Odpowiedz
@adeekk1989: ja nie kumam. 1600 na dzieci to Ci powinno spokojnie ratę spłacać i jeszcze zostaje na waciki. A druga sprawa jeśli dobrze zarabiacie to powinniście już dawno ten kredyt spłacić. Coś tam dostajesz nie marudź
  • Odpowiedz