Wpis z mikrobloga

#telefony #smartfon #google #pixel

Pytanie do posiadaczy Pixela 8A (albo zwykłego 8) jak to jest z tym czasem pracy na baterii i temperaturami? Przymierzam się mocno do kupna tego telefonu, ale w sieci widzę sporo komentarzy że telefon słabo trzyma na baterii i grzeje się cholernie, natomiast nikt nie pisze do jakich celów go wykorzystywał. Nie mam 15 lat żeby grać w jakieś call of duty czy genszin impact na telefonie. Interesuje mnie jak sprawuje się telefon przy zwykłym użytkowaniu, a nie katowaniu go. Czyli najczęściej przeglądanie neta, jakiś whatsapp, youtube, facebook itp. a gierki jak już to jakieś proste niewymagające.
  • 16
  • Odpowiedz
@ladykagami: Mam zwykłego 8, czy jest gorący? No nie jest, coś tam ciepły bywa. Co do baterii to przy normalnym użytkowaniu, jakieś przeglądanie neta, spotify etc. wieczorem przed ładowaniem mam między 70-80%.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dipolarny: 70-80% to jak dla mnie zajebisty wynik. Bo ludzie piszą że hurr durr bateria nawet dnia nie wytrzymuje. Ale mam wrażenie że takie komentarze o tym jak to baterie nie trzymają dnia czy się grzeją piszą ludzie którzy na tych telefonach dużo grają i pół dnia generalnie gapią się w telefon.

A tak generalnie jesteś zadowolony? Przyznam że mimo że nie podoba mi się czysty andek wizualnie i pod
  • Odpowiedz
@ladykagami to nie wiem ile oni telefonu używają, normalnie korzystam z telefonu, w pracbazie przeglądam sobie neta, telefon pół dnia działa na internecie mobilnym drugie pół dnia na wifi. Nigdy nie miałem sytuacji żeby mi bateria padła przed końcem dnia mimo że np używałem gpsa czy coś. Generalnie to dla mnie największą zaletą jest rozmiar, bo nie przepadam za dużymi telefonami. Nie wiem czy dla Ciebie ważne są zdjęcia bo dla
  • Odpowiedz
  • 0
@Dipolarny: No właśnie ten rozmiar też mi się bardzo podoba. Na dużym ekranie fajnie się ogląda rzeczy, ale jednak w kieszeni i dłoni lepiej leży mniejszy telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczerze mało korzystam z aparatu, ale jak już robię zdjęcie to fajnie jakby wyszło dobre, a ten Pixel był na wystawie w Media Expert i udało mi się nim pobawić i zdjęcia mi się bardzo
  • Odpowiedz
@ladykagami te funkcje ai to raczej bardziej bajery do pobawienia niż faktycznie użytkowe rzeczy. Ogólnie fajny telefon, jedynie czego żałuję to, że kupiłem na premierze a nie trochę później ().
  • Odpowiedz
  • 0
@Dipolarny: Uważasz że cena za wysoka? 8A jest teraz w ME za 2100zł (inne warianty niż czarny już stówkę drożej), przy czym jak im się sprzeda stary telefon to jest dodatkowe 200zł rabatu. Niby według tych wyceniarek mój Poco wart jest 130zł, a używki widzę że ludzie mniej więcej wystawiają za te 300zł właśnie więc byłoby z głowy też odsprzedanie od razu. Play sprzedaje za 2000zł wszystkie warianty i myślę
  • Odpowiedz
@ladykagami tzn. on bardzo szybko staniał po premierze i można było go kupić w fajnych pieniądzach. A na Amazonie czy gdzieś zza granicy nie będzie taniej? Ja kupowałem właśnie na Amazonie bo wtedy w Polsce był w jeszcze bardziej kosmicznych cenach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dipolarny: Nie wiem muszę przejrzeć w sumie. Na pewno chcę unikać jakichś nieznanych sklepów ze złymi opiniami, ktoś mi tu ostatnio proponował dużą promkę na jakiegoś samsunga w sklepie o nazwie Deluxury, ale opinie mnie momentalnie zniechęciły. No ale pytanie jak to potem wygląda z gwarancją u samego Google? Ma to jakiekolwiek znaczenie gdzie się kupiło telefon? Tak długo jak jest z europejskiej dystrybucji.
  • Odpowiedz
  • 1
@ladykagami no ja też chciałem uniknąć jakichś sklepów, o których pierwszy raz słyszałem. Z tego co czytałem to nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o gwarancję jeśli się kupiło gdzieś za granicą, ale nie wiem bo nie testowałem jeszcze tego, no i liczę, że nie będę musiał ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@ladykagami: Mam 8. Telefon spoko, wielkość lepsza niż 7. Czasami potrafi się nagrzać ale to w jakiś ekstremalnych sytuacjach, na codzień nie zauważam tego. Bateria trzyma ok, jak mało używam to 1.5-2 dni przy bardziej intesnywnym użytkowaniu na dzień w zupełności wystarcza. Standard bym powiedział, imho ciutkę nawet lepiej niż w 7.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanNieznanypl: To po co kupowałeś kolejne? Czy z poprzednimi nie miałeś takich problemów? Tak czy siak żaden test na necie nie pokazywał tak niskiego czasu pracy o jakim mówisz. Z 5g i tak nie korzystam. Co najwyżej czasami LTE, przeważnie wifi.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanNieznanypl: Ciekawe bo jeśli faktycznie widzę że ktoś narzeka na pixele to przeważnie od 6 w górę bo mają te procesory od samsunga, a tobie 6 pasowała. Niektórzy pisali że to jest loteria, bo są osoby które narzekają że telefon im słabo trzyma i się grzeje nawet podczas przeglądania internetu, a inni mówią że wszystko jest okej. W tym momencie rozważam między Pixelem 8A a ewentualnie OnePlus Nord 4, chociaż
  • Odpowiedz