Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, zastanawiam się nad wyborem studiów informatycznych. Wybrałem AGH,PG,UW i PW. Czy jest jakaś skrajna różnica między poziomem nauczania, łatwością w zdobyciu pracy, czy też progi nie mają żadnego przełożenia? A drugie pytanie to jaką byście wybrali? Wiem, że to ogólne pytanie, ale nigdzie na forum nie znalazłem odpowiedzi na te pytania.
#uw #pg #pwr #pw #agh #rekrutacja #studia #student



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): IT? Nie ma znaczenia. Absolutnie żadnego. To czego nauczysz się sam > 100x ważniejsze niż studia.

Studia dla papieru. Za granicą między tymi uczelniami i tak nikt różnic nie rozpozna.

Wybierz te studia które są w mieście które bardziej ci pasuje / które ma bardziej pragmatycznych wykładowców (poczytaj fora roczników, popytaj starszych studentów) i są OK ze studentami którzy pracują i studiują jednocześnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim mimuw będzie prawdopodobnie inny od reszty. Czy trudniejszy tego nie wiem, ale na pewno inny. Wszystkich, których znam po mimuw mają zajebiście wykute algorytmy. Po polibudach tego nie ma. Zrodlo: jestem absolwentem PW
  • Odpowiedz
@Solidly: kurde, od roku robię sobie codeforcrd i jestem na poziomie expert, zaczynam studiować na pg zaoczne bo papier mi się przyda, to chyba już bez znaczenia czy mimuw czy pw? Bym dostsl się na dzienne ale nie mam takich możliwości, mieszkanie w Gdańsku i znajomi
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jest skrajna róznica miedzy UW bo jest uniwersytetem, a pozostalymi bo sa politechnikami.
Z tych co wymieniłeś rozważyłbym AGH (WIET czy jakkolwiek sie to tam teraz nazywa) jeśli chcesz być inżynierem albo (MiM)UW jeśli chcesz być naukowcem.
Tylko pamietaj ze, jedynie te wydziały maja sens na tych uczelniach, jesli idziesz na Informatyke na wydziale Metalurgii czy cos, to to nie ma sensu.
  • Odpowiedz