Wpis z mikrobloga

@lomtjjzictcttsdkcs: bo jedyne co mi przychodzi sensowne do głowy to na stałe transformator oddzielający (izolacyjny) o grupie połączeń najlepiej YNzn5. Z punktu neutralnego uzwojenia połączonego w zygzak byłby wyprowadzony i uziemiony przewód PEN układu TN.
  • Odpowiedz
@DzikiBomber: masz rację 😁 - wynika on z tego, że wszelkie prace elektryczne wykonywałem wyłącznie dla siebie, nie komercyjnie. Informacje o układzie sieci TT uzyskałem od elektryka ze spółdzielni, ponieważ ZE nie udzielił mi żadnych informacji i odbił do spółdzielni. Więc układ sieci TT i pewnie jest wspólne uziemienie - przypuszczam, bo nie mam dostępu do tego co jest za obudową skrzynki z licznikami, a nie mogę tego ruszyć, ż
  • Odpowiedz
Więc układ sieci TT i pewnie jest wspólne uziemienie


@lomtjjzictcttsdkcs: jakie wspólne, w TT do mieszkania muszą wchodzić minimum 3 przewody L N i PE, przy czym N i PE nigdzie nie mogą być połączone. To tyle jeśli chodzi o TT, resztę schematu to trzeba narysować już widząc instalację.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: no miałem na myśli uziemienie doprowadzone do szachty z licznikami, do którego swoje przewody PE podpinają lokatorzy. Ale... Sprawdziłem - nie ma żadnej bednarki, miejsca gdzie sąsiedzi sie podpinają... Nic. Do mieszkań idą tylko przewody dwuzylowe. Brak ochrony przeciwporażeniowej...
  • Odpowiedz
@lomtjjzictcttsdkcs: O układzie sieci to bym się na Twoim miejscu dowiadywał u operatora sieci dystrybucyjnej, a nie u w spółdzielni, bo pan Zdzisiek-konserwator ze spółdzielni może mieć (i pewnie ma) o tym mgliste pojęcie.
Jeśli to jest wielka płyta to TT jest tam mało prawdopodobne. Prędzej w jakiejś kamienicy to znajdziesz, a wielka płyta to prawie zawsze było TN.
  • Odpowiedz