Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
Boli mnie w krzyżu od martwego ciągu 7 dzień. Byłem pierwszy raz na siłowni. Podnosiłem w martwym ciągu 40kg w 4 seriach po ok. 5 powtórzeń, aż do momentu jak mnie strzykło w krzyżu. Wydaje mi się, że technikę przy podnoszeniu sztangi miałem dobrą, ewentualnie przy odkładaniu coś nie tak robiłem. Jak mi to przejdzie zmniejszyć obciążenie? W ogóle wyrobią mi się plecy(nie mięśnie), żebym mógł robić martwy ciąg? Teraz chodzę na siłownię i nie robię martwego ciągu. Jak uniknąć tych bóli?
straggler2 - #mikrokoksy
Boli mnie w krzyżu od martwego ciągu 7 dzień. Byłem pierwszy...

źródło: fc40554e49735188c4c5032389c11902

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@straggler2 poproś jakiegoś lokalnego trenera z siłowni żeby popatrzył na to jak robisz (albo zioma co nogi robi), ja ostatnio musiałem walczyć z klatą bo wydawało mi się że robię dobrze a okazało się że jest tak średnio z techniką 🤣.
  • Odpowiedz
@straggler2: Robienie DL przy słabym core (a to dotyczy 99% początkujących) to zawsze słaby pomysł. Dziwi mnie popularność tego ćwiczenia w podstawowych planach dla normików, bo każdy ale to każdy #!$%@? technikę na początku. Olej ciągi, wzmocnij core, potem weź trenera i rób DL, ale jak dla mnie to możesz go wcale nie robić, nie jest obowiązkowy. Choć zaraz fani 3 boju mnie zjedzą.
  • Odpowiedz
@straggler2: ak nie miałeś problemów z kręgosłupem żadnych wcześniej to najpewniej zła technika, zmniejsz ciężar i pracuj nad techniką najlepiej z kimś kto się na tym zna lub możesz nagrać się i wyłapać ewentualne błędy wzorując się na filmach z yt
  • Odpowiedz
Robienie DL przy słabym core (a to dotyczy 99% początkujących) to zawsze słaby pomysł.


@AVOIDME: czyli przy słabym core złym pomysłem jest robienie ćwiczenia, które wzmocni core xD
  • Odpowiedz
@AVOIDME:

Nie ma szans, że ktoś ma core za słaby na 40 kg. Po prostu nie ma pojęcia jak robić martwy ciąg technicznie, napiać się wyciągając luz i robić bracing. Core nie jest przez długo ogranicznikiem w siadach czy ciągach, na pewno nie u początkującej osoby.

Bardziej niż 40 kg ciag core nawet przeora standing OHP 20-25 kg czy wiosło sztangą na duża liczbę repów u takiego laika
  • Odpowiedz