Wpis z mikrobloga

  • 1
@IbraKa: Jak dla mnie dupy nie urywa, jeden z gorszych polskich projektów banknotów kolekcjonerskiego. Układowo i stylistycznie bardzo przypomina mi banknot wydany 2 lata temu o temacie "Ochrona Polskiej Granicy Wschodniej". No cóż im nowszy banknot tym jest gorzej
IbraKa - @IbraKa: Jak dla mnie dupy nie urywa, jeden z gorszych polskich projektów ba...

źródło: 20-Złotych

Pobierz
  • Odpowiedz
@IbraKa kurde, a ja już kilka miesięcy temu zamówiłem dwa. Projekt słaby, można by rzec- prostacki. No ale NBP coraz rzadziej rozpieszcza dobrze zaprojektowanymi banknotami i monetami.
  • Odpowiedz
  • 0
@asap_srasap: Pełna zgoda, ostatnimi czasami te projekty stają się tandetne, tak jakby były one projektowane przez jakiś praktykantów którzy się dopiero uczą. Moim zdaniem era bardzo dobrych projektów zakończyła się w 2018 kiedy wypuszczono banknot z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Wklejono tam jedynie flagę i tył przedwojennej monety z orłem strzeleckim. Katastrofa. Możemy się jedynie dorównywać Bangladeszowi który też ma tak samo fatalne projekty XD
IbraKa - @asap_srasap: Pełna zgoda, ostatnimi czasami te projekty stają się tandetne,...

źródło: 20-Złotych-back

Pobierz
  • Odpowiedz
@IbraKa Paderewski ujdzie kompozycyjnie. Kopernik ma fajny 'hologram'. A tak, to słabo. Już lata temu narzekałem na banknot z papieżem, ale i ten obecnie wydaje się być ciekawszym niż to co oferuje obecnie NBP
  • Odpowiedz
  • 0
@asap_srasap: Problemem NBP przy projektowaniu banknotów jest taki że są one projektowane cały czas od 18 lat przez tych samych grafików. Nie ma żadnej świeżości, cały czas te same nazwiska... Michalczuk, Kopiecka, Próchniak jeszcze jak kiedyś żył to Heidrich
  • Odpowiedz
  • 0
@asap_srasap: A hologram przy Koperniku racja jest ładny. Choć tutaj wdzięczność powinniśmy kierować do PWPW a nie projektantom bo to oni bodajże w 2020 roku wydrukowali polimerowy testowy banknot z Chaplinem i kolekcjonerski banknot z Libanu na których zastosowano taką technologie zabezpieczeń. BTW zastanawiam się kto projektuje dla PWPW banknoty bo akurat one są cudne :) Szczególnie ten z pszczołą miodną
  • Odpowiedz
@IbraKa mam słynną pszczołę i patrząc na to ile lat temu ją wydano i na to, jak wysoko technicznie stoi pwpw, to aż szok, że praktycznie nie istnieje współpraca na linii NBP i PWPW
  • Odpowiedz
  • 0
@asap_srasap: No właśnie! pierwsze polimerowe banknoty z pszczołą chyba się pojawiły w 2012 roku i myślę że już wtedy PWPW posiadało taką technologię że mogliby w dużej skali drukować obiegowe banknoty z polimeru. Mam nadzieje że nowa emisja polskich banknotów która powinna prędzej czy później zostać wprowadzona (od 29 lat nie zmieniliśmy wzory, więc jesteś prawie rekordzistami w Europie) będzie zaprojektowana ze współpracy z grafikami NBP i PWPW i zostaną
  • Odpowiedz
@IbraKa: materiały reklamowe. Specjalnie nazywają to banknotami aby ludzie się łapali i kupowali za gruby hajs. Zwykłe dojenie kolekcjonerów z pieniędzy.
  • Odpowiedz