Wpis z mikrobloga

#lekarski #biologia #chemia #medycyna #matura

Będę w przyszłym roku w maju zdawał maturę z biologi i chemii aby iść na kierunek lekarski. W szkole średniej miałem te przedmioty jedynie na poziomie podstawowym a pisał maturę będę na poziomie rozszerzonym. Chciałbym zrobić cały wymagany materiał od nowa oraz przygotować się z jakichś repetytoriów i zbiorów zadań oraz oczywiście z arkuszów. Czy jest tu ktoś kto napisał egzaminy maturalne z wymienionych wyzej na bardzo wysokim poziomie (powyżej 90%)? Jeśli tak to proszę o info jakie książki kupić żeby przygotować się najlepiej jak to możliwe, czy podręczniki będą wymagane czy same repetytoria oraz jakie zbiory zadań? Będę wdzięczny za informacje.
  • 4
  • Odpowiedz
@cr6d nie stawiaj na witowskiego ani biomedice bo teraz są nowsze i o wiele lepsze zbiory czyli neuron molecool 50tka do matury a podręczniki to te do rozszerzenia z nowej ery
  • Odpowiedz
@rozowyslonikx: imo 50tka jest przekombinowana, nic z niej nie wyniosłem. Na biologię wystarczy zrobić notatki z podręcznika nowej ery i robić wszystkie matury od 2015, również te z wydawnictw.
Co do chemii - na start dobrze jest zrobić Pazdro, żeby ogarnąć podstawę tematu i potem Pac, jeżeli chcesz wykręcić 90%.
No i klasycznie, przerobić kilka razy każdy arkusz od 2015. A najważniejsze to ogarnięty korepetytor z chemii.
  • Odpowiedz
  • 0
@cr6d: 92/92 here

Neuron to must z biologii. Oni nawet biorą z Neurona zadania na maturę. To samo Rafał Szczypiński i jego platforma Palladium z chemii. Jak go zrobisz po 2x sumiennie to spokojnie wykręcisz 90%. Ja zapomniałem uzupełnić dwóch bardzo prostych zadań z chemii bo bym miał 97%,
  • Odpowiedz