Wpis z mikrobloga

Mireczki 31 lvl tutaj i pierwszy raz jestem na wakacjach za granicą. Do tej pory podróżowałem tylko po Polsce, ale jakoś tak wyszło że w tym roku pojechałem do #chorwacja.

Z mniejszą ekipą zdecydowaliśmy się na objazdówkę po Splicie, Szybeniku, Dubrowniku, Tressto i innych miastach a na końcu plażujemy na półwyspie.
Jedno muszę Wam powiedzieć, czuję się jakby ktoś mi otworzył oczy na nowo i nauczył patrzeć.

Wrażenia są niesamowite, gwarancja pogody, ludzie jacyś tacy mili, woda gorąca i czyściutka, widoki przepiękne i oddziwo ceny mniejsze niż w Polsce. Taka pizza kosztuje tutaj około 10 euro. Życzę powodzenia w znalezieniu obiadu nad Bałtykiem za 45 złotych. Piwo 2.5 euro, w Polsce po 15 złotych w restauracji nad morzem.

Wstajesz nawet o 12, idziesz na plażę a tam garstka ludzi albo w ogóle pusto. Żadnych parawanów.

Jedno Wam powiem, już nie pojadę do Polski na wakacje. Na 2/3 dni jasne, bo mamy pełno pięknych miejsc ale urlop po tych wrażeniach tylko z granicą.

#wakacje #polska #gownowpis #przemyslenia
Vamyss - Mireczki 31 lvl tutaj i pierwszy raz jestem na wakacjach za granicą. Do tej ...

źródło: image_picker_A9A8BD04-AF55-49D5-91E7-12798F22E37F-16515-000028A22424EDBD

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Vamyss wystarczy raz wyjechać za granicę na wakacje i już nigdy nie będziesz postrzegał polskich miejscowości turystycznych tak samo.
A jak wybierzesz coś mniej popularnego to już w ogóle jest zajebiście.
  • Odpowiedz
@Przegrywek123

@Vamyss: ja nigdy nie rozumiałem, czemu ludzie sobie to robią i wybierają wakacje nad polskim morzem. Niezależnie co chcesz robić, są lepsze i tańsze alternatywy.


Bo nie wiedzą. Ja np.
  • Odpowiedz
Bo nie wiedzą


@mk321: no cóż, to kosztuje.

Jak ktoś jedzie na wakacje, to chce mieć spokój i odpocząć, a nie kombinować.


@mk321 to można wziąć jedną z 999 ofert biura podróży, dostosować kraj do oczekiwań (egipt - spokój i odpocząć) i still wychodzi lepiej oraz taniej.
  • Odpowiedz
@Przegrywek123 Egipt? Tam nie ma morza. Siedzieć w basenie przed hotelem to żadna przyjemność.
Dodatkowo użerać się z jakimiś ciapakami i wojskowymi chcącymi łapówki za wszystko.
  • Odpowiedz
@Vamyss jest taniej bo Chorwacja jest mniej zamożnym krajem niż My. Ludzie zwróćcie uwagę wreszcie, że nie jesteśmy już najbiedniejsi. Jak Niemiec jedzie nad swoje morze to też narzeka, że u niego drożej. Szwajcarzy narzekają, że są okradani i przygraniczni jeżdżą do Niemiec na zakupy do których często się porównują z cenami, zasobami.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 1
@szuineg Miło że dzisiaj masz 30 stopni ale wczoraj i dwa dni temu był tam deszcz i nawałnice. Co do cen to jasne że znajdziesz fajne jedzenie w dobrej cenie, tylko trzeba szukać. Tutaj praktycznie każda restauracja ma stałe ceny. Co do plaż do kwestia gustu. Ja też nie wyobrażałem sobie bycia na plaży kamienistej, ale teraz nie wyobrażam sobie wrócić na plażę piaszczystą. Wszystko czyste, koc, kąpielówki, piasek nigdzie nie
  • Odpowiedz
@Vamyss: mój kolega z pracy- takie same przemyślenia. Tylko on pierwszy raz pojechał z rodziną do Chorwacji po 50-ce . Był zachwycony. powiedział że już nie pojedzie więcej w Polsce nad morzem. Od kilku lat co rok są w Chorwacji. Teraz też .( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja osobiście uważam że plaża z kamykami jest absolutnie nr 1. Czysta woda,czyste ręczniki i stroje kąpielowe. Tylko trzeba mieć
  • Odpowiedz
@Vamyss: jestem co chwilę w Chorwacji i nie ma w ogóle porównania. Trzeba mózgu nie mieć, żeby np. z południa Polski tłuc się nad Bałtyk bo jest trochę bliżej xD
Mogę tam być co roku na wakacjach, piękne widoki, super woda, pyszne jedzenie. Ceny podobne, raczej trzeba się naszukać, żeby już taniej coś znaleźć chyba, że byle jaka pizza.
Ogólnie to chcę tam mieć mieszkanie kiedyś xD
  • Odpowiedz