Wpis z mikrobloga

Jaki jest okres wypowiedzenia, jeśli pracuję 2 lata i 10 miesięcy?

Teoretycznie poniżej 3 lat zatrudnienia jest to 1 miesiąc, na mojej umowie też tak jest napisane, ale ostatnio rozmawiałem z kimś kto w tym pracuje i mówił że to działa w jakiś nieintuicyjny sposób jak zatrudnienie dochodzi do 3 lat.

#praca #pracait #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaczekdziwaczek: to jest tak idiotycznie skonstruowane, że jak "łapiesz się" na 1-miesięczny okres wypowiedzenia, ale skutek tego wypowiedzenia będzie wtedy, kiedy obowiązuje już 3-miesięczny okres, wtedy ma zastosowanie 3-miesięczny okres wypowiedzenia ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@kaczekdziwaczek: Jeżeli w okresie wypowiedzenia wejdziesz w 3 lata pracy to liczy się wypowiedzenie dłuższe, czyli 3 miesiące. Wypowiedzenie działa od następnego miesiąca od złożenia, więc jak rzucisz kwitem dziś to zacznie ono działać od 1 sierpnia, więc istnieje ryzyko, że wpadasz w ten termin. Musiałbyś tylko zobaczyć kiedy dokładnie podpisałeś umowę.
  • Odpowiedz
@kaczekdziwaczek: Tak to jest #!$%@?, raz prawie zrujnowałem sobie przez to zmianę pracy xd. Zacząłem pracę w swojego pracodawcy z początkiem października 2018 i wypowiedzenie złożyłem w połowie sierpnia 2021, czyli pracowałem wtedy 2 lata i 10,5 miesiącach. Powinienem mieć miesięczny okres wypowiedzenia, ale wypo złożone w sierpniu więc ten miesiąc to wrzesień. Problem w tym że skutek tego wypowiedzenia to tak jakby 1 dzień roboczy października, a to już
  • Odpowiedz