Wpis z mikrobloga

Dwie grupy wpadły w zachwyt po tym zamachu. Pierwsza to pisowcy którzy w Trumpie widzą szansę na utrzymanie fotela prezydenta w Polsce i tym samym własną bezkarność.
Druga to konfederaci i im podobni. Pożyteczni idioci sterowani przez tych którzy dodatek do pensji dostają w rublach.

Trump, który na ten moment ma niemal pewny urząd prezydenta, to tragiczna dla Polski opcja. Dzieje się tak, gdyż jest jedno jedyne państwo na świecie które nawet się nie kryje z tym że najchętniej by nas wszystkich wymordowało - dokładnie tak jak morduje teraz Ukraińców.
Powstrzymują je dwie rzeczy. Pierwsza to NATO z wiodącą rolą Amerykanów, a druga to Ukraina która w tym momencie wiąże ich wojska oraz powoduje nieustanne straty, na uzupełnienie których idzie cała produkcja zbrojeniowa Rosji.
Czemu więc Trump jest zagrożeniem? On nawet się nie kryje z tym że najchętniej zmusiłby Ukraińców do pokoju. Uczynić tak może wyłącznie odcinając im pomoc militarną. Żeby nie być gołosłownym, przez pół roku, poprzez swoich ludzi w kongresie, blokował ją całkowicie. I tylko bunt w szeregach republikanów sprawił że w końcu ta pomoc ruszyła. Jako prezydent, doprowadzi więc zapewne sprawę do końca, a my będziemy mieć Ruskie wojska na obecnej granicy polsko-ukraińskiej.
Drugim zagrożeniem jest jego stosunek do NATO. Sugerowanie że nie pomógłby państwom wydającym za mało na wojsko to szczyt nieodpowiedzialności. I tłumaczenie tego (ze zrozumieniem) chęcią ich mobilizacji to skrajna głupota. Szczególnie że to jawne łamanie artykułu 5. Jak prezydent USA będzie traktował ten artytuł według własnego widzimisie to taki sojusz nie ma żadnego sensu. I działa to na Putina jak płachta na byka.

Trzeba być ślepym albo głupim żeby tego nie widzieć. Jeżeli nie zdarzy się jakiś cud i w listopadzie prezydentem zostanie Trump, zaczną się dla nas bardzo niespokojne i groźne czasy. I to jest realne zagrożenie. Rosja z rozkręconą na maksa gospodarką wojenną może nie mieć oporów żeby po zgnieceniu osamotnionej Ukrainy ruszyć dalej na zachód po jakimś fochu Trumpa na NATO. A z czym to się wiąże, to wystarczy poobserwować to co się działo przez ostatnie dwa lata na Ukrainie.

#trump #usa #wojna #rosja #ukraina #polityka
Jabby - Dwie grupy wpadły w zachwyt po tym zamachu. Pierwsza to pisowcy którzy w Trum...

źródło: 1000028959

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@joazaxa w ty tempie to tak się cofają, że może moje pra pra pra wnuki będą musiały myśleć o Rosji na granicy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@Little_Makak

Dałbym plusa, ale za plucie na jedyną partie która ostrzegała przed rosją i ocaliła Ukrainę, przekazując w pierwszych dniach wojny, prawie 50% swojego sprzętu pancernego, w okolicach 800 sztuk czołgów i bojowych wozów piechoty.


Swoich? To były czołgi i wozy bojowe Kaczyńskiego czy co?
  • Odpowiedz
@Jabby: generalnie w sprawach polityki zagranicznej USA ma wypracowaną swoją doktrynę niezależnie od aktualnie urzędującej administracji i Prezydenta. Sami eksperci podkreślają również silny udział Deep State w kluczowych decyzjach, więc nie wiem skąd ta nagonka na Trumpa biorąc pod uwagę, że Biden nie zapisze się jako wybitny Prezydent USA...
  • Odpowiedz
Druga to konfederaci i im podobni. Pożyteczni idioci sterowani przez tych którzy dodatek do pensji dostają w rublach.


Ja jestem w szoku, ze jakikolwiek Polak, któremu zalezy na polskim interesie wspiera Bidena / wczesniej wspierał Obame.
Demokraci to historycznie prezydenci którzy podejmowali decyzje najmniej przychylne Polsce i najbardziej Polske marginalizujacy.

To za Obamy był "reset z Rosja", nieprzyjecie nas do programu wizowego czy wycofanie projektu tarczy rakietowej w Polsce czy chociazby zielone swiatlo dla Nord Stream 2.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 1
@Dentka7

Demokraci to historycznie prezydenci którzy podejmowali decyzje najmniej przychylne Polsce i najbardziej Polske marginalizujacy.


No. Np. dzięki Clintonowi zostaliśmy przyjęci do NATO. Jak on mógł tak Polskę potraktować?
  • Odpowiedz
  • 0
No. Np. dzięki Clintonowi zostaliśmy przyjęci do NATO. Jak on mógł tak Polskę potraktować?


@Jabby: No tak, cofnijmy sie o 30 lat w polityce zeby znalezc cos dobrego co zrobił demokrata.

Doskonale wiesz, ze mowie o aktualnej polityce wiec nie manipuluj.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 2
@Dentka7

Nie wiem bo użyłeś terminu "historycznie". Oświeć mnie więc co takiego nam zrobił Obama, albo Biden?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jabby: Widzę że fanatycy PO, stają się coraz głupsi. Jak już wspomniałeś Jarosława, to tak, partia którą stworzył, PIS uratowała Europę w takim samym stopniu jak armia Ukrainy. Obecny rząd mówiłby że przekaże 8 czołgów, jak niemcy przekażą 12, a niemcy mówiliby że przekażą swoje jak USA przekaże swoje. Po czym dopiero po roku na Ukrainie pojawiło by się może z 20 czołgów.

A takie zwierzęta jak ty i również
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 1
@Little_Makak

Człowieku, ogarnij się. Nazywasz mnie fanatykiem, a sam wyzywasz mnie od zwierząt bo obraziłem twoją ukochaną partię (pisząc że potrzebują swojego prezydenta dla bezkarności). Hipokryzja na najwyższym poziomie.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem bo użyłeś terminu "historycznie". Oświeć mnie więc co takiego nam zrobił Obama, albo Biden?


@Jabby: Przecież napisałem w poprzednim poście.

Za Obamy:
1. Rezygnacja z tarczy antyrakietowej - W 2009 roku Obama zdecydował się na rezygnację z planu rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Polsce, który był częścią strategii obronnej administracji Busha. Decyzja o rezygnacji z tarczy była postrzegana jako ustępstwo
  • Odpowiedz
  • 0
@Jabby: Kiedy napisałem, fakty z którym twój umysł nie potrafi sobie poradzić, ty czepiłeś się słówka, na dodatek kompletnie nie logicznie, jak jakiś upośledzony psychicznie 5 latek. Tu nie było logiki i finezji, dzięki której mniej inteligentna osoba zapomniałaby o fakcie który próbujesz wyśmiać. To były nasze czołgi i wozy. Daliśmy przykład całemu światu właśnie za rządów pis. Więc zrównywanie partii, którą nie lubisz z różnymi działaniami jawnie wrogimi Polsce,
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@Dentka7

2. Próba ucywilizowania Rosji. Prowadzona zresztą przez większość państw, w tym samą Polskę. Zachód liczył że jak Rosję zacznie się traktować jak normalny kraj któremu bardziej będzie opłacało się prowadzić interesy ekonomiczne to przestaną się zachowywać jak troglodyci. Cóż, nie udało się, był to błąd, ale spróbować było warto.
Swoją drogą Bush Jr. też z Putinem próbował się dogadać. Nawet użył słynnych słów że "spojrzał w jego oczy i przejrzał duszę".
Nie robiłbym tu z demokratów przyjaciół Rosji a z Republikanów jej wrogów.
3.Polska była wykluczona ze względu na % odrzuconych podań o wizy co z automatu eliminowało nasz kraj z bezwizowego programu. Tu żaden prezydent nie ma nic do
  • Odpowiedz