Wpis z mikrobloga

Planuje zakup nowego samochodu do max 140 000 zł. Mam #jdg i rozliczam się #ryczalt #programista15k

Możejce polecić jakiegoś doradcę podatkowego który policzyłby jaki sposób zakupu byłby dla mnie najbardziej opłacalny? Księgowa nie jest doradcą podatkowym (a poza tym moja jest kijowa i będę zmieniał ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Nie wiem jak rozłożyć zakup (pierwsza wpłata/wykup/raty), a może będzie mi się opłacało przejść z ryczałtu na inny sposób opodatkowania itp. itd.

W ogóle korzystał ktoś z takich usług? Ile to mniej więcej kosztuje?

#b2b #podatki #ksiegowosc
  • 5
  • Odpowiedz
@Quis: filozofia dla ryczałtowca jest taka, że najbardziej opłacalną formą jest: największa wpłata (45%), najkrótszy okres leasingowania i najmniejszy wykup (0.5%-1%). W taki sposób najwięcej możesz odzyskać na VATcie. Skąd wiem? Sam jestem ryczałtowcem i brałem auto w leasing.
  • Odpowiedz
@Quis może warto pomyśleć o zgłoszeniu samochodu na VAT 26 i odliczeniu całego VAT-u z opłaty wstępnej ? - najlepiej jak największa.Napisz na priv to pomogę. :)
  • Odpowiedz
@Quis: użytek mieszany, odliczenie 50% vatu, z tym że chyba jeszcze do limitu 150k. więcej nic z systemu nie wydoisz. no i pamiętaj że pozbywając się później firmowego samochodu płacisz podatek 3% od straty czyli wartości sprzedaży
  • Odpowiedz
@whoru jeszcze jest opcja wziecia na 100% VAT i z 1-2 miesiące używać tylko do JDG prowadzac kilometrówkę wtedy od pierwszej i od 1-2 rat można odliczyć 100%VAT a potem przejść na 50%
  • Odpowiedz