Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady odnośnie do malowania ścian i poprawek malarskich. Taki ze mnie malarz jak z koziej d... trąba i coś porobiłem źle, powychodziły smugi pionowe widoczne pod światło. Pewnie było za gorąco albo za mało farby albo wałek albo wszystko jednocześnie. Tylko teraz ile warstw bym nie dał to wcale się nie da tego zakryć. To jest farba lateksowa i w jednym miejscu chyba z 4 warstwy już były i dalej to samo. Mam to zagruntować? Tarcie tego chyba nie skruszy ładnie bo to jest lateksowe, tak jakby się gume tarło.

#remonty #malarz #malowaniescian #remont #remontujzwykopem
MrFisherman - Potrzebuję porady odnośnie do malowania ścian i poprawek malarskich. Ta...

źródło: Screenshot_20240713_202310_Gallery

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrFisherman: zazwyczaj te błędy wychodzą, jak za mało farby dajesz. Dodatkowo ciemna farba też jest trudniejsza do malowania. Spróbuj jeszcze raz i ma być konkretnie farby na ścianie, ma być mokra. Nic tu nie gruntujesz, dobrze pomalowana warstwa wszystko zniweluje.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: z rozcieńczaniem jak uważasz że za gęsta to możesz, ja tego nie robię. Nawilżyć pomieszczenie możesz, no i malujesz przy zamkniętych oknach i drzwiach. Wiem że się człowiek wtedy poci jebitnie w takim mokroklimacie ale ściana nie przesycha i masz mokre do mokrego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sasanka9: niestety na jasnej i nawet na białej też sie porobiły te smugi, więc to raczej wina czynnika ludzkiego (i popełnienia wszystkich błedów na raz) bardziej niż farby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrFisherman a farby i wałek masz dobrej jakości?
Farbę trzeba nakładać długimi pociągnięciami i ją jakby rozciągać, nie poprawiać dwa razy jednego miejsca. No i u mnie lepiej sprawdza się wałek na kiju.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: Ćwiczyłem ostatnio temat pionowych pasów jako mirek malarz. Pierwsze malowanie w życiu, pionowe pasy, tylko u mnie biały kolor. Przemalowałem jeszcze raz - to samo. Znalazłem w necie pomysł, żeby przeszlifować lekko mimośrodówką i gradacją 240. Jak ręką odjął. Pasy, które widzisz to grubsze warstwy farby, która po prostu szybciej wyschła, bo pogoda nie sprzyja malowaniu.
  • Odpowiedz