Wpis z mikrobloga

Cześć. Chciałbym zrobić konkurs w mojej grupie na Facebooku. Będzie to polegało na tym, że uczestnicy, którzy wezmą udział maja stworzyć angażującą ankietę w naszej grupie. Wygrywa ten kto zrobi ankietę z największą ilością oddanych głosów. Mam zamiar dać w nagrodę zwycięzcy 100 zł. Czy muszę spełnić jakieś formalności, żeby to było w 100% legalne? Nie chodzi mi o regulamin Facebooka, a raczej o to, żeby Urząd Skarbowy czy inna insytucja się nie p--------a..

#konkurs #prawo #facebook
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kwasixx: Konkursy za polubienia to największy rak. Zawsze wygrywa największy cwaniak, przeważnie należący do grupy wyspecjalizowanej w wygrywaniu tego typu konkursów lub ktoś kto kupił polubienia na allegro. Co do formalności, to do 2000zł nie trzeba odprowadzać żadnego podatku, chociaż wygrałem parę konkursów i czasem nawet od wygranej w wysokości 36zł, organizator doliczał kwotę na poczet podatku i odprowadzał do US w imieniu zwycięzcy konkursu (w sumie nie wiem po
  • Odpowiedz
@kwasixx: Na jedno wychodzi, skoro o wygranej decyduje liczba głosów, a nie obiektywny osąd jury ¯\(ツ)/¯
Wyjdzie na to, że nikt nie odda głosu w cudzej ankiecie, by nie zmniejszać swoich szans na wygraną.
  • Odpowiedz