Wpis z mikrobloga

  • 2
@Nikczemny_Spongostan linie lotnicze na dłuższą inwestycje mają ten problem, że nigdy nie wiadomo kiedy kolejny Boeing zniknie z radarów. Gra na krótkotrwałe zyski ok, ale ja sam bałbym się trzymać tyle akcji jakiejś linii lotniczej.
  • Odpowiedz
@mexxl: Może trochę źle ułożyłem wypowiedź. Też mam kasę zamrożoną na XETRze, tylko w teoretycznie jeszcze ryzykowniejszej opcji.
W pewnym niemieckim konglomeracie inżynierii przemysłowej obecnie szorującym po dnie i kopiącym w mule.
  • Odpowiedz
  • 1
@Nikczemny_Spongostan rozumiem kolegę ponad miesiąc temu na fali Tesli zainwestowałem trochę zielonych w spółkę rivian, obecnie długo terminowa lokata przeistoczyła się w wypłatę zysków, więc życzę koledze takiego samego obrotu spraw
  • Odpowiedz
@Matheo780: jak chcesz kupić akcje i ustawisz limit to broker wysyła Twoje zlecenie na giełdę i jest opcja, że Twoje zlecenie wchodzi np. w połowie, masz o tym informację i czekasz dalej. Przy dużych sumach da się uzyskać niezła różnice $$.

Sprzedający i kupujący biją się pomiędzy ceną np. 1,24 a 1,25. Ten 0,01 to różnica. Jak ustawisz zlecenie na 1,24 to może Ci wejść pomimo, że cena ASK dalej wynosi 1,25. Bo ktoś chciał kupić i tylko na chwilę wskoczyło na 1,24.

Na XTB nie zaobserwowałem czegoś takiego i niech ktoś wyprowadzi mnie z
tom-ek12333 - @Matheo780: jak chcesz kupić akcje i ustawisz limit to broker wysyła Tw...

źródło: 1000002023

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gregory960: nie. Chodzi o buy limit. Nawet teraz w weekend nie da da się postawić zlecenia. Możesz go dopiero postawić po otwarciu giełd.

Na premarkecie ustalana jest pewna cena, później na otwarciu ruszają wszystkie zlecenia. Wtedy wiele akcji zmienia ręce.

Czy XTB nie może tego zrobić z przyczyn technicznych, czy może z powodu tego, że te zlecenia wcale nie docierają na giełdy a my widzimy tylko
tom-ek12333 - @Gregory960: nie. Chodzi o buy limit. Nawet teraz w weekend nie da da s...

źródło: 1000002013

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gregory960: i jeszcze mnie ciekawi co by było jakby ktoś rąbnął zlecenie Buy na jakąś gruba sumę typu 200 000 zł, na mało płynnym etfie i czy mu od razu kupi po dokładnie tej kwocie, czy będzie szukać wyższych bo skończą się sprzedający na danym poziomie.

Tyle pytań, brak odpowiedzi.
  • Odpowiedz