Wpis z mikrobloga

W nagłej potrzebie skorzystałem po raz pierwszy z przelewu błyskawicznego. Zszedł na drugi dzień. No to reklamacja. Odpisali, że przelew błyskawiczny należy zlecić do godz. 15. XD Super technologia, bulwo! Mimo że nie spełniłem tych zabawnych warunków, bank mi zwrócił prowizję za przelew. Pulsik!

Wnioski:
1. W XXI wieku wszystkie przelewy powinny przechodzić w czasie rzeczywistym, jak mejle!
2. Skoro „przelew błyskawiczny” trzeba zlecić do godz. 15, to podczas jego tworzenia w systemie powinien być stosowny komunikat albo po godz. 15 nie powinien on być w ogóle dostępny. (Nikt nie czyta regulaminów. Gdybym zamierzał korzystać z takich przelewów, to zapewne bym wcześniej przeczytał).

#banki #finanse #oszukujo
  • 9
  • Odpowiedz
@jednorazowka: To jest wina twojego banku, który jest zacofany technologicznie, a nie całej usługi. Większość banków oferuje przelewy błyskawiczne przez całą dobę. Masz pewnie konto w jakimś spółdzielczym, nie?
  • Odpowiedz
  • 2
@zetisdead: Ale SORBNET to nie jest typowy przelew ekspresowy, tylko specjalny system obsługiwany przez NBP przeznaczony do obsługi przelewów ponad 1 mln zł, a nie dla zwykłych szybkich przelewów na małe kwoty. Da się go użyć do mniejszych kwot, ale to nie jest jego podstawowe zastosowanie i nie ma to większego sensu, więc nie wiem skąd OP wpadł na taki pomysł.
Do zwykłych przelewów ekspresowych służą Express Elixir i Autopay
  • Odpowiedz