Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki moje kochane.

19 marca, czyli mniej więcej 100 dni temu mój wpis o cenach #kakao polubiło wielu z Was.
Oryginał tutaj: https://wykop.pl/wpis/75505317/ceny-kakao-jak-juz-wspominalem-wywalilo-obecna-cen

Obiecałem, że periodycznie dam znać jak wygląda sytuacja na tym rynku. Ot, proste, wykopowe porównanko z jakich ta społeczność zawsze słynie. Krzywda nikomu się nie dzieje.

No to sprawdzamy!
1) Ceny kakao na rynku: było 8000 dolarów przy ostatnim wpisie, w międzyczasie nawet 11500 $, a dzisiaj: 8530 $. Szybko licząc, nie bądźmy Peweksami, +6,6%.

2) Cena lidlowskiego odpowiednika słynnej książki Deco Morreno, Belbake, gramatura ta sama - 6,99. Było: 5,79. +20,7%.

3) Wedel czekolada mleczna, dalej 90 gramów - 5,49. Było: 4,79. +14,7%.

4) Teraz się trzymajcie (filmik powiązany!) - WEDEL PIJALNIE ALLEDROGO, polecałem wtedy zamówić sobie 22 tabliczki mlecznej, ważne ponad rok - były po 79,99 czternastego marca (dam zrzut ekranu w komentarzu).

Są po...140 złotych. LINK
+75%. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

To tak w dużym skrócie. Krzewiciel mówi. Krzewiciel radzi. Krzewiciel nigdy was nie zdradzi!
Tylko prawda nas wyzwoli.

Przypominam tag: #czekowpis (Nie będę Was wołał, szanuję Was - jak coś to pewnie Wam moje wpisy nie umkną).

Słyszymy się znowu za ~3 miesiące. Może dorzucimy nieco więcej produktów (Wawel, czy inna Milka).

Niestety nie sprawdziłem i nie zrobiłem dzisiaj zdjęć składu (ważne!) - mam te z marca, dorzucę je po następnej wizycie w Lidlu.

#gielda #kakao #ekonomia #czekolada

Wołam plusujących poniższych treści:
https://wykop.pl/wpis/75505317/ceny-kakao-jak-juz-wspominalem-wywalilo-obecna-cen
Krzewiciel_prawdy - Mirabelki i Mireczki moje kochane.

19 marca, czyli mniej więcej ...
  • 82
  • Odpowiedz
chyba chodzi o to, że OP porównuje ceny oficjalnego sklepu Wedla ;)

chodzi o oficjalną sprzedaż ze strony Wedla jako punkt odniesienia.


@Krzewiciel_prawdy: @Gandezz: ale to bez sensu, przecież Allegro ma dofinansowania do promocji, różne okresy w roku czy nawet w miesiącu charakteryzują się tym, że różne produkty są w promocji, nieraz trzeba wymieść coś z magazynu, a czasem czeka się na towar albo będzie wizytacja i trzeba wszędzie dać RSP bo się góra przywala o nie trzymanie się polityki cenowej, także rozsądnie jest po prostu porównywać globalnie.

czyli że co, kupując pojedynczo będzie 22x5.49=120,78, a kupując "whurcie" paczkę 22 sztuk mamy 140zl? Brzmi jak świetny interes
  • Odpowiedz