Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mogę kupić działkę budowlaną ok. 10a (z dojazdem i podłączonymi mediami) w dobrej dzielnicy dobrego miasta 150-200k mieszkańców. Cena (od właściciela, bez prowizji, jakieś biuro inwestycyjne) to 350/m2 + 23% VAT = około 470-480,000 zł.

1. Czy to ogólnie dobra oferta, zważywszy na aktualne ceny i trendy?

2. Czy istnieje jakaś checklista rzeczy, które powinienem sprawdzić przed zakupem (jako nowicjusz w tej dziedzinie)? Jak negocjować, i co uznawać za rozsądne widełki negocjacji?

3. Jaki jest potencjał odsprzedaży tej całej lub części działki w perspektywie 5-10 lat po korzystnej cenie? Rozumiem, że przy odsprzedaniu całości/części po mniej niż 5 latach płacę wysoki podatek?

4. Czy za ~250-300,000 zł postawię tam cokolwiek sensownego? Całoroczny domek 70 mkw/kontenerowy/prefebrykowany z wiatą garażową? A może tuż po zakupie odsprzedać 4-6 arów i zgarnąć z tego dodatkowe 200 tys. do dołożenia na domek?

#pytanie #dom #domy #mieszkanie #mieszkania #budownictwo #nieruchomosci #nieruchomosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mogę kupić działkę budowlaną ok. 10a (z dojaz...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: coś Ty, tylko Mireczku anonimowy liczy się TOP3 jeśli to nie jest WARSZAWA, KRAKÓW, LUB GDAŃSK to bez sensu. Kto by chciał żyć gdziekolwiek indziej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Np. w mieście powiatowym, JAK JAKIEŚ ZWIERZE czy JAKIŚ WIEŚNIAK .

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @PanieAreczku No ja właśnie doceniam plusy regionu, chodzi mi o to, czy taka cena jest sensowna

@LubieSzaszlykiZLublina 5 arów powinno wystarczyć na wybudowanie czegoś w rozmiarze 60-80 mkw dla singla albo bezdzietnej pary, mimo wszystko to więcej przestrzeni niż mieszkanie 50-60.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
  • Odpowiedz