Wpis z mikrobloga

@JacaWaca: 100 metrów do prądu? Żaden problem, do 200m opłata przyłączeniowa to kilkaset złotych.

100 metrów do wody/kanalizacji? Zapomnij, cena to 300-500 PLN za metr bieżący. 30-50 tys. PLN za wodę i drugie tyle za kanalizację.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Dostalem wlasnie wstepna wycene przylacza elektrycznego - 85zl/kW netto, przy 14kW to okolo 1.5k PLN brutto - do 200m taka sama stawka tak jak mowisz.

Nie wiedzialem natomiast ze woda potrafi tyle kosztowac - to zwykla rurka PE w ziemi w koncu, moze jedynie ze musi troche glebiej byc... U mnie natomiast pod sama granica dzialki jest na szczescie.
  • Odpowiedz
@zeek: Zeby to bylo takie proste ;) Jest to na pewno czynnik na plus - ale jest tez sporo czynnikow ktore moga byc na minus (nie twierdze ze takie wystepuja na dzialce OPa) i WZ bedzie mocno utrudnione/niemozliwe:

- (nie)czynne osuwiska
- linie wysokiego napiecia ze strefa ochronna
- podziemne rurociagi gazowe ze strefa ochronna
- zbyt mala odleglosc
  • Odpowiedz
Nie wiedzialem natomiast ze woda potrafi tyle kosztowac - to zwykla rurka PE w ziemi w koncu, moze jedynie ze musi troche glebiej byc... U mnie natomiast pod sama granica dzialki jest na szczescie.


@ch1nczyk: Woda to patologia na maksa niestety. U mnie wycena na 800metrów od 3 wykonawców, droga gruntowa gminna, żadnych przeszkód terenowych ani przecisków przekroczyła grubo 100.000 PLN (plus do tego byłyby regularne opłaty do gminy za
  • Odpowiedz
Jak sie domyslam poszedles w strone studni (glebinowej)?


@ch1nczyk: Tak, choć nie byłem zadowolony z tego rozwiązania. Uważam że studnia jest w #!$%@? niewygodna i wymaga zbyt dużo zaangażowania ode mnie w zapewnienie odpowiedniej jakości wody (kontrola filtrów, wahania parametrów, ochrona przed zamarzaniem, bakteriami, serwisowanie zbiorników/pomp etc.)

Wolałbym płacić za wodę i mieć to z głowy, ale musiałem zrobić głębinówkę.
  • Odpowiedz
85zl/kW netto, przy 14kW to okolo 1.5k PLN brutto


@ch1nczyk: rozumiem, że nie planujesz nigdy posiadać samochodu elektrycznego który będziesz chciał ładować w domu?
  • Odpowiedz
@JacaWaca: 2000 metrów, ale wąska, las to generalnie problem z wycinką, media 100m od działki znaczy że trzeba na własną rękę się do nich przekopywać. Jak wygwizdów to cena tym bardziej nie będzie jakaś zaporowa. Strzelam 70-80 ziko z metra
  • Odpowiedz
@JacaWaca: nie znam wszystkich parametrów, nie widziałem KW, nie wiem jak z dojazdem, jak z gruntem, czy to Polska powiatowa na Podlasiu czy na Śląsku itp więc to zawsze orientacyjny strzał. 22 ary to jednak spora parcela, nawet jeśli wąska
  • Odpowiedz