Wpis z mikrobloga

  • 0
@Hertha: a orientujesz się jeszcze jak z komunikacją miejską? Znalazłem jakiś opis tych rodzajów biletów, ale nie rozumiem. Jest jakiś na 4 przejazdy, ale są podane dwie różne ceny. Jeden za 6.6 euro, drugi za 10 euro na strefę AB. Taki na 4 przejazdy wydaje się idealny.
  • Odpowiedz
@LuterKebab jasn,e że się orientuję :-) potrzebujesz ten za 10,80€, to jest pakiet 4 biletów, każdy ważny 2h od skasowania. Niektóre automaty drukują po dwa bilety na kartce, więc się nie zdziw :-) ten po 6€ to będzie zniżkowy albo jakaś dopłata.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hertha: i to jest od momentu skasowania ważny w jaki sposób? Wsiadam na przystanku A, kasuje, wysiadam po 4 przystankach na przystanku B. Jeśli zdążę to mogę jeszcze na tym skasowanym wcześniej wracać?

Kurczę drogą tą komunikacja trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Hertha: a jeszcze co do tego dla 5 osób za 29 euro. On jest ważny na nielimitowaną ilość przejazdów?
zakładam, że Polskie legitymacje szkolne nie obowiązują w Berlinie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LuterKebab legitymacje nie obowiązują. Bilety jednorazowe masz w wersji papierowej, kasujesz raz i jest ważny 2h od godziny nadrukowanej przez kasownik na nim. We wszystkich środkach komunikacji miejskiej i pociągach regionalnych (w ramach strefy na którą masz bilet).
Teoretycznie niedozwolone jest wracanie do stacji początkowej, nawet jeśli zdążysz w 2h ale nie spotkałam się aby ktoś kiedyś się do tego przyczepił... Sama to ignoruje :-) dla grupy 5 osób obecnie kosztuje
  • Odpowiedz