Wpis z mikrobloga

ech
znowu mam paranoję straszne, poprosiłam niebieskiego o zamontowanie nowego zamka w drzwiach to sadzi, że to niepotrzebne, a ja bym się czuła dużo spokojniej, ciągle mam wrażenie, że zdarzy się coś złego, że ktoś nam wejdzie do mieszkania, patrzę na niego wieczorem i boję się, że na drugi dzień umrze i już go nie będzie, spędzam z nim dosłownie każdą chwilę jakby zaraz miała stać się katastrofa
tldr jedyny neuroleptyk jakiego nie brałam to rxulti i klozapol a i tak biorę już 6 leków więc gówno mi to da
jedyną szansę jaką widzę to znowu wejść na wyższą dawkę haloperidolu, bo ja się wykończę psychicznie, nie mogę spać, bo ciągle się budzę i mam wrażenie, że ktoś chodzi po mieszkaniu, mam dosyć swojej głowy
#depresja #schizofrenia #psychiatria
  • 25
  • Odpowiedz
@lukija: skoro zdajesz sobie sprawę, że to choroba psychiczna to nie możesz się tym uspokajać? W sensie mówić sobie "o nie, mój mózg znów świruje, nic mi się nie stanie" Odpuścić na minutę, czy dwie taka mini medytacja i potem znów na chwilkę aktywuj czujnosc, a później znów przestań zwracać uwagę na otoczenie i swój mózg, tym razem na większą ilość minut. Nie wiem czy to Ci pomoże, ale warto
  • Odpowiedz
@lukija: a czemu klozapol nie? Czasem idzie wyrównać pacjenta mocno rozwalonego nią, nawet w momentach że masz wrażenie że na niczym nie pójdzie. Wiem że obawa o działania niapożądane duża, ale jednak cięższe powikłania są baardzo rzadkie i przy kontroli badań to bezpieczny lek.
  • Odpowiedz
  • 0
@Inphinitas bo psychiatra nie chce wprowadzać leku, po którym się będę ślinić i mieć parkinsona i mnie zwarzywi do końca, haloperidol brałam 10 mg kiedyś i mam sprawdzony już, że działa
  • Odpowiedz
@lukija: klozapol jest mocno antycholinergiczny i nie powoduje parkinsonizmu polekowego. Ślinienie czasami można innymi lekami skorygować albo nie jest mocno uciążliwe, jeżeli chodzi o sedację to czasem pacjent się zaadaptuje i jej tak nie odczuwa albo można kombinować z porami dnia. Halo z klozapolem też często się stosuje i pacjenci tolerują dobrze, mimo że w niektórych książkach zalecają nie łączyć. No ale lepiej niech Ci Twój lekarz dobiera bo jednak
  • Odpowiedz