Wpis z mikrobloga

Moderacja ocenzurowała moje dzisiejsze znalezisko o HRE.

Zmienili kwotę z 2 mld zł na 1 mld zł. Ten drugi miliard to zobowiązania wobec nabywców mieszkań. W artykule czytamy:

By zaspokoić niedosyt informacyjny tysięcy inwestorów i innych wierzycieli zaniepokojonych o swoje ponad 1 mld zł, a łącznie z nabywcami mieszkań może i 2 mld zł, prześwietliliśmy stanowisko dewelopera i zestawiliśmy je z naszymi ustaleniami.


Co więcej, deweloper zostawił takie kwiatki jak np. w Łodzi, stąd odzyskanie pieniędzy przez nabywców może być bardzo trudne:

Inwestycja Tuwima Sky w Łodzi. Według pierwotnych planów grupy HRE miało tam już stać pięć szesnastokondygnacyjnych wieżowców. Właścicielem nieruchomości jest jednak inna spółka niż ta, w której udziały kupowali detaliczni inwestorzy HRE, a dodatkowo działka jest obciążona hipoteką na 41 mln zł na rzecz jednego z dużych inwestorów grupy.


DiMaria - Moderacja ocenzurowała moje dzisiejsze znalezisko o HRE.

Zmienili kwotę z ...

źródło: Screenshot 2024-07-08 at 19.24.38

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja to się zastanawiam czy oni będą wgl w stanie etap 1 sąsiedniej inwestycji Tuwima Gardens dokończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten drugi budynek to długo czeka(ł) na ocieplenie, a chwalili się że "nowatorskie" metody budowy i że szybko będzie. Opóźnienie to teraz ponad rok jak się nie mylę.
A Tuwima Sky to stan od roku chyba się nie zmienił - dalej tylko płyta fundamentowa, więc machającypapież.jpg.
A
  • Odpowiedz
@DiMaria o kurde. Widziałem właśnie parę godzin temu i chciałem napisać śmieszny komentarz, że rano mieli 2mld długu, teraz już tylko miliard, do wieczora będą na plusie, ale nie mogłem znaleźć znaleziska z tymi dwoma miliardami. A tu takie coś.
  • Odpowiedz
@DiMaria popełniłeś obrażę uczuć dupoloperskich i to dlatego. Nie wolno pisać źle o Panu deweloperze na tym portalu. Nic nowego. Tutaj to ważne, żeby reklamy były i hajs na rogale, "poziom" nie istnieje, co pięknie udowodnił swego czasu Mr Rumun (serdecznie pozdrawiam, bo się przynajmniej coś działo, a moderackie ofermy nie nadążały z gotowaniem bigosu, bo ich "działania" to i tak nic nie dawały). Za to przejmowane przez trolli porzucone konta
  • Odpowiedz