Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, że kupowanie nowego auta i serwisowanie w ASO żeby utrzymać gwarancję to jednak nie jest zabawa dla szarego kowalskiego na UOP. Gdyby w tej cenie przeglądu (dla niepoznaki opisaną jako "serwis pojazd") jeszcze coś faktycznie zrobiono. Ale przecież to tylko obejrzenie prawie nowego auta z checkilistą w ręku żeby potwierdzić, że wszystko jest i działa (a co miałoby kurła nie działać przy takim wieku i przebiegu?)
Raz, że z całą pewnością nie robi się tego przez godzinę i 20 minut, a dwa że tyle to może kosztować godzina pracy lekarza, a nie człowieka który nabiera praktyki po skończeniu technikum.

Trochę #zalesie a trochę z ciekawości - ile płacicie za przeglądy i jaki jest ich zakres w ASO różnych marek?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
majk_emigrant - Tak sobie myślę, że kupowanie nowego auta i serwisowanie w ASO żeby u...

źródło: fakturka

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@majk_emigrant: Szczerze to nie pamiętam ile mnie to kosztuje ale co roku jest to inna stawka no i zawsze mam po przeglądzie auto umyte na tip top, co w przypadku mojego suva kosztuje na myjni ręcznej ok. 70zł.
  • Odpowiedz
@majk_emigrant zgodnie z prawem te przeglądy możesz robić poza ASO. Jak były te sieciowe warsztaty NORAUTO to robili to za połowę stawki ASO. Wszystko było robione według wytycznych producenta, był na to kwit i elo… To chyba wynika z jakiś przepisów UE
  • Odpowiedz
@szatanizmo:

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, unijnymi oraz krajowymi, klient może dowolnie wybierać czy w trakcie trwania gwarancji będzie serwisował swój samochód w autoryzowanym serwisie czy też w warsztacie niezależnym. W sytuacji, gdy klient zdecydował się dokonać obowiązkowego przeglądu pojazdu w warsztacie niezależnym, autoryzowany serwis nie może z tego powodu odmówić mu w przyszłości honorowania gwarancji. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, gdy przegląd lub naprawa w warsztacie niezależnym
  • Odpowiedz
@szczurek_87: z tymi przeglądami poza ASO jest coś na rzeczy.
Jak kupiłem używane auto z roczną gwarancją dilera VW w Szwecji, to też się o to zapytałem. I sprzedawca powiedział mi wprost - tak długo jak przegląd robi profesjonalny warsztat (ale nie musi być to ASO), i wystawia kwit, to producent nie może nam anulować gwarancji, bo nie ma do tego podstaw.
  • Odpowiedz