Wpis z mikrobloga

Pozdrowienia z końca świata!

Svalbard. W poszukiwaniu niedźwiedzi polarnych

Svalbard, archipelag położony 1000 kilometrów od bieguna północnego, odwiedziłem po 10 latach czajenia się na ten wyjazd - blokowały mnie głównie termin (chciałem pojechać latem) i najważniejsze - ceny na miejscu. Drogo jak pieron, zwłaszcza, że warto tam przyjechać mając albo odłożone sporo kasy na wycieczki, albo pozwolenie na b--ń, wypożyczoną strzelbę i plan na fajny trekking. Zdecydowałem się na to pierwsze, z małą nadzieją na spotkanie niedźwiedzia polarnego, ale nie było mi to dane - co nie zmienia faktu, że było naprawdę fantastycznie.

Po co tam w ogóle jechać, jak to zrobić i czego się spodziewać na miejscu - sporawy wpis okraszony kilkunastoma zdjęciami wisi już na mojej stronie. Ostatnio trochę mniej tych tripów i krótsze, ale lada moment wracam na kilka tygodni na Islandię i już nie mogę się doczekać ()

IG

#zwtravel

#podroze #podrozujzwykopem #svalbard #norwegia

Wołam tylko tych, którzy plusowali odpowiednie komentarze przy poprzednich wpisach (lub są zapisani na listę na Mirkolistach). Jeśli nie chcesz być więcej wołany/a - zaplusuj odpowiedni komentarz niżej. Jeśli chcesz dołączyć do wołania - również zaplusuj odpowiedni komentarz niżej :)
zbigniew-wu - Pozdrowienia z końca świata!

Svalbard. W poszukiwaniu niedźwiedzi pola...

źródło: svalbard-034

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach