Wpis z mikrobloga

@badreligion66 Też mnie to dziwi, że w poprzedniej kadencji (słusznie) płakali, że reszta na złość nie podpisuje im żadnej ustawy 4 brakującymi podpisami (nawet szmatki od Kukiza), a teraz jak mają wystarczającą ilość posłów to siedzą cicho i nie mówią "sprawdzam" by pokazać jak zagłosuje reszta albo, że zamrażarka dalej działa.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Jak mam ocenić zmiany, które by chcieli wprowadzić w Polsce jeżeli żadnych nie wnoszą? Jak mam oceniać partię, która narzeka przez lata na brak możliwości składania ustaw a gdy tą możliwość pozyskuje dzięki głosom wyborców, zgłasza... 3 ustawy przez okres ponad pół roku, z czego 2 wycofane? Jak mam oceniać ugrupowanie, którego lider chwalił się setką ustaw, które nie ujrzały światła dziennego?

Co to ma w ogóle znaczyć, że
  • Odpowiedz
@gryyyn: nie wnoszą bo nie mają jak. To odpowiedź jest taka że można tylko teoretyzować.
Ile pis swoich ustaw przeprowadził przez te pół roku? albo Bezpartyjni? U nas tak to działa, że jak nie jest w większości rządzącej to bardzo ciężko jest coś przeprowadzić. Kukizowi udało się kilka rzeczy i był z kolei za to poniewierany dość mocno. to tak źle tak niedobrze.

Co to ma w ogóle znaczyć, że "szkoda czasu"?


@gryyyn: to, że jak wiesz że po wykonanej pracy nie ma szansa na efekt to można od razu podjąć decyzję o przeznaczeniu czasu na co innego. Możesz codziennie robić sobie spacer godzinny do piekarni i pytać czy ci tam sprzedadzą tonę cementu, ale jak 100 razy sprawdziłeś że nie to możesz już
  • Odpowiedz
@PieknyWojciechPostrachDziewic: jakość ustaw nie ma znaczenia jeśli chodzi o to że koalicja rządowa nie przegłosuje czegoś opozycji. po prostu nie przegłosuje, nie ma znaczenia co by to miało być.
Pytanie czy wyborcy w ogóle tego oczekują o czym piszesz. Tusk dopiero co wygrał wybory, a okazało się że nie mieli nic gotowego i co? nic, dalej mają topowe poparcie. Czyli wyborcy oceniają o czymś innym niż przygotowanie dokumentów wcześniej
  • Odpowiedz
@Xefirex: Od początku była. Ale oni nie chcieli wywracać stolika. Pamiętasz minę Aspergera jak zobaczył wyniki wyborów, aż mu po nogawkach pocieklo, dobrze, że windsurfer jakoś to wtedy ogarnął. Nie martwi się konfą, jeszcze zrobi konfa koalicję z PiSem w następnych wyborach.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 3
@stan-tookie-1 skąd wiesz jak będzie głosowała koalicja rządząca? Jakiś liroy przepchnął medyczną marihuanę w czasach pisu… wystarczy mieć odpowiednie argumenty, a nie tylko szczekać o niemieckich agentach i powtarzać ruską i pisowską propagande

Poza tym Tusk miał dużo gotowego. Wystarczy zobaczyć jak sprawnie poszło im odzyskanie TVP po objęciu władzy. Po prostu 100 konkretów Tuska obchodzi tylko konfedepisowcow, bo wyborcy koalicji albo maja to w dupie, bo ważniejsze jest zamykanie pisowcow,
  • Odpowiedz