Wpis z mikrobloga

Jaka średnica wewnątrz powinna mieć guma stabilizatora do Corsy D, 1.2 benzyna, 5 drzwi? Bo wyszukiwarka na allegro wyszukuje mi różne rozmiary, od 18mm do 21 xD
Np. tu jest 21: https://allegro.pl/oferta/guma-stabilizatora-opel-astra-h-meriva-a-przod-21m-13640402538
A tu 18,5: https://allegro.pl/oferta/meyle-tuleje-gumy-stabilizatora-przod-opel-corsa-d-adam-fiat-punto-199-15841151165
I pokazuje mi, że obie oferty pasują do: 1.2 (L08) (Z 12 XEP) 1229ccm 80KM/59kW 2006/08-2014/08
A jak szukam to jeszcze i 18mm i 20mm znalazłem xD Więc jak?

#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #motoryzacja #warsztat #opel
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Vadzior wyszukiwanie takich rzeczy na allegro to loteria. Wejdź w katalog dowolnego producenta i tam wyszukaj, a potem szukaj na allegro po numerach części. Ewentualnie (choć nie polecam ten metody) sprawdź jakie stabilizatory sprzedają jako używane do twojego auta (zazwyczaj są 2 różne - grube w dieslach i mocniejszych benzynach, cieńsze w słabych benzynach)
  • Odpowiedz
@Vadzior: A nie ma jakiegoś katalogu części do opelka? Bo do vag-a jest etka i jak szukam części to tylko tam, jak się już ma numer oryginału to dużo łatwiej, na allegro często mają wstawione przypadkowe zdjęcia, albo opisy z dupy więc im nie wierzę.

W sumie to nawet jest coś do opla, poszukaj sobie tutaj
https://opel.7zap.com/pl/car/s07/
  • Odpowiedz
  • 0
@lukwyk: W tym linki wyszukiwarka nie działa xd

Tylko autoryzowani użytkownicy z taryfą premium mogą dekodować numer VIN i znaleźć zastosowanie części
  • Odpowiedz
kurde a u mnie działa chociaż nie płacę nic. zobacz sobie w google etka opel i sprawdź różne linki. Któryś powinien zadziałać.
  • Odpowiedz
@Vadzior: to słabo, do opelka widocznie nie tak łatwo. Najwyżej weź wszystkie w jakimś sklepie stacjonarnym i oddasz te które nie będą pasować.
  • Odpowiedz
@Vadzior: zmierz jaki masz ten stabilizator i taką kup gumę.
Do tego po zużyciu starej gumy tam się najczęściej rozwija korozja i teraz ciasno będzie pasować guma o milimetr mniejsza niż jak był nowy, stąd też w ofercie są te "numer" mniejsze (chociaż tak naprawdę należy wtedy wymienić cały stabilizator, zwłaszcza gdy ten jest z rurki a nie z pręta).

Często jest tak że średnica stabilizatora jest różna w różnych
  • Odpowiedz
  • 0
@hellfirehe: No mam problem zmierzyć bo mam dostarczyć swoje części i tyle.
Całego stabilizatora wymieniać to nie chce, jaki sens? Wymieniam łączniki i już je mam ale kolega prosił też o te gumy, bo jak łączniki były już wymieniane kilka razy i po 3-4 latach na nowo wydają brzydkie dźwięki, tak gumy nigdy nie były ruszane. No i po 15 latach już jednak wypada wymienić, tym bardziej, że roboty dużo
  • Odpowiedz
No mam problem zmierzyć bo mam dostarczyć swoje części i tyle.


@Vadzior: przed wymianą należy zmierzyć żeby po pierwsze ocenić zużycie samego drążka stabilizatora, a po drugie właśnie po to żeby wiedzieć jakie gumy zamówić.
Bo to że fabrycznie wyjechał np. na 19mm wcale nie oznacza że 19mm bedzie ok, bo być może potrzebujesz już 18mm dlatego że sam drążek pod gumą jest już wytarty.
  • Odpowiedz
  • 0
@hellfirehe: no to zupełnie inaczej muszę do tego podejść i najpierw dać auto do oceny i potem kupić części.
tzn były już oględziny pod autem, mam zmienić łączniki i gumy i dostarczyć części, auto ma 80tys przebiegu (mam od nowości)
  • Odpowiedz