Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uwielbiam ten moment, gdy wyprzedzam tira na ekspresówce, a pod dupę podjeżdża mi rozpędzone, stare BMW w combi. Za kierownicą widzę marszczącego brwi frustrata, ktory rozpoczyna litanię przekleństw, a obok niego siedzi jakaś blondi. Błyskają długie.

Manewr robię prawidłowy, na liczniku standardowa prędkość do wyprzedzania. I rozpoczyna się festiwal #!$%@?.

Podjeżdża pod samą dupę, macha łapami. Lewy pas to nie kółko różańcowe, ale sprawa jest przegrana. Bo po lewej ja, na prawo tir, nie ma wyjścia, nie przejdzie nawet poboczem.

Wtedy wchodzę ja cały na ch#$ ci w d$@# frustracie. Zawsze zdejmuję nogę z gazu i upewniam się, czy aby na pewno bezpiecznie wykonuję manewr wyprzedzania. Spoglądam dla pewności w lusterka i aby nie kusić losu, kończę wyprzedzanie z ogromną dokładnością i starannością. Upewniam się, że na prawym pasie jest dla mnie miejsce, ze odległość od wymijanego tira jest odpowiednia. Kieruneczek i powolutku, powolusieńku zjeżdżam na prawy pas.

Furiat jest już bordowy na ryju. Żywo gestykuluje, #!$%@? pod nosem. Przejeżdżając obok patrzy groźnie w boczną szybę, na co obdażam go najszerszym uśmiechem, na jaki mi morda pozwala.

W tym miejscu frustrat może wykonać markowanie szybkiego zjazdu na mój pas, żeby mnie "nastraszyć", więc trzymam się bliżej prawej krawędzi jezdni. Lepiej dmuchać na zimne, w końcu nie chcemy się pozabijać. Banan wciąż na ustach i jedziemy dalej.

W półeczce czeka gaz pieprzowy i pałka teleskopowa, gdyby kolega chciał się zatrzymać i pogadać. Wszystko pięknie się nagrywa przód/tył.

Czuję dobrze człowiek. Do zobaczenia w w/w okolicznościach przyrody, przyjaciele z #bmw!

#motoryzacja #polskiedrogi



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 59
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jak taka zabawa skończy się kraksą przy takiej prędkości to ten gaz i pałkę teleskopową będą ci w kostnicy z dupy wyciągać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale najważniejsze że pokazałeś innemu kierowcy kto tu rządzi. Tylko nie wiem kto z was dwóch jest większym frustratem xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ktoś tu gdzieś pisał, że w takiej sytuacji należy zwolnić i schować się za tira aby pan mógł wyprzedzić :D

Jak się to zrobi odpowiednio dokładnie to nie dość, że gość wybuchnie to nic co nie zrobi, bo masz przed sobą tarcze w postaci tira :p
  • Odpowiedz
@fortron: Już nawet nie o to chodzi ale trzeba mieć niezłe #!$%@? pod kopułą żeby narażać zdrowie i życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego w imię tego „bo ja mam rację” / „zrobię drugiemu na złość”.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim wtedy nie wyprzedzasz tira a chowasz się za nim bo Janusz ci zrobi brake check i zostawi z tyłu rozsmarowanego razem z ciężarówką. W sumie gdyby tirowcy nie jeździli jeden za drugim w odległości nie przekraczającej 2 metry to może i by się dało schować na prawym pasie, a tak nie ma wyjścia trzeba wyprzedzić do końca cały konwój ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 10
@mirko_anonim +1 polecam jeszcze kamerkę na tył sobie kupić żeby te piękne chwili uwieczniać a furiatowi zostawić pamiątkę w postaci mandatu, a może i ponownego egzaminu.
  • Odpowiedz
  • 3
@mirko_anonim raz tak miałem jak jechałem w Bieszczady. Grzecznie sobie jadę autostrada 140 co chwila pas prawy będzie ktoś wolniej na lewy wyprzedzam powrót na prawy i nagle mam tira jadę grzecznie na lewy nagle siedzi mi na ogonie audi na blachach z Piotrkowa trybunalskiego i święci długimi wyprzedziłem tira grzecznie na prawy a ten mi mi pokazuje gest pukania się po czole i jedzie dużo więcej niż 140 bo poszedł
  • Odpowiedz
@robertx: Teraz pojawiła się jakaś moda na jeżdżenie 100km/h na autostradzie i przeszkadzanie innym uczestnikom ruchu, bo "nie ma przepisu że on nie może jechać 100km/h i wyprzedzać innych przy 105km/h", co dodatkowo popularyzują te kanały z kamerkami
  • Odpowiedz
  • 9
@robertx no i racja przy takich prędkościach nie ma się co bawić w szeryfa. Jedzie się max 140 wyprzeda tira i grzecznie na prawy pas jak typ z tyłu ma problemy to niech się wkurza i tyle
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli wjeżdżasz mu przed maskę to jesteś debilem i możesz źle skończyć. Jeśli jednak normalnie wyprzedzasz i on po prostu cię dogania i dostaje bólu dupska, to jest jego problem

Ja lubię dokończyć manewr, prawy pas i dopier***ć na maksa a mam czym, i wtedy takie bmw czy kałdi zostaje daleko w tyle XD

potem znowu zwalniam i sobie jadę swoim tempem, ale on już wie że swoją taczką
  • Odpowiedz
pół wypłaty z magazynu na eksploatację swego auta klasy premium


@ProDziekan69: ja tez takie mam i co mi zrobisz? 180 tempomat i do celu. Nie swiece dlugimi i nie podjezdam pod dupe, ale jak ktos podjezdza na praywm pod dupe tirowi, potem wyjezdza na lewy (bez refleksji, kierunku ani lusterka) - to cóż jestem przygotowany, ale nie robie sie czerwony.

Tylko po prostu irytujace jest, ze zamiast do wyprzedzania wielki wyprzedzacz depnac do dechy to bedzie jechal 110 (na
  • Odpowiedz
W półeczce czeka gaz pieprzowy i pałka teleskopowa, gdyby kolega chciał się zatrzymać i pogadać. Wszystko pięknie się nagrywa przód/tył.


Czuję dobrze człowiek


@mirko_anonim: teraz sie czujesz dobrze bo spompowales balon narcyzku, zaraz ktos przyjdzie i przekluje go trafna uwaga na twoj temat i dobry nastroj peknie jak "samo"ocena
  • Odpowiedz