Wpis z mikrobloga

Jakie produkty polskie warto kupować? Staram się wspierać i kupować nasze produkty (o ile się da, wiadomo, że nie produkujemy telefonów czy technologii).

Jak mogę to kupuję w polskich sklepach (dino, polomarket, xkom) i polskie produkty np.

-piątnica
-mlekpol
-lubella

i tak dalej...
jakie wy polskie (100% polskie ale też sprawdzone i dobre) produkty / sklepy znacie?

Dzięki

#polska #zakupy #pytanie #pl #produktypolskie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@xqwzyts: tak - je też kupuję. dość dużo produktów polskich można znaleźć jeśli chodzi o spożywkę, ale trudniej (wydaje mi się) jeżeli chodzi o odzież, elektronikę czy inne towary.

Dlatego pytam, może wykopki znają i polecają już dobre polskie marki - długoterminowo nie ma innego sposobu na Polskę jak wspierać "siebie" tak uważam
  • Odpowiedz
@Ruswelt z odzieży polskie są tylko marki. Sama produkcja najczęściej w Chinach. Sam się zastanawiam czy jakaś sieciówka szyje w Polsce.
Elektroniki zwyczajnie własnej nie mamy. Zostaje kupować tych producentów co mają fabryki w Polsce. To po części wzmacnia znaczenie naszego rynku dla macierzystej firmy.
  • Odpowiedz
  • 0
@xqwzyts: polskie marki / właściciela też staram się wspierać, ale w ramach zdrowego rozsądku. Może za 10 lat właściciel marki wybuduje coś lokalnie ( a nie tylko sprzeda markę) - ale to tylko moje małe marzenie.
  • Odpowiedz
@Ruswelt: Bierz to, co dobre jakościowo. W kwestiach żywnościowych trzeba być egoistą i szukać najzdrowszej alternatywy, a nie patrzeć na kraj.

Kiedyś powiedziałabym, że warto kupować polskie świeże produkty jak np. owoce i warzywa, ale przez te protesty nie ma opcji, żebym poszła i kupiła coś bezpośrednio od nich (tak, w markecie też są polskie i nie omijam tego, ale przynajmniej mniej z tego mają + zarabiają też porządni ludzie).
  • Odpowiedz