Wpis z mikrobloga

#warszawa #wola #zlodzieje #rowerowyrownik #rowery
Siemka, sorry za trochę spam tagami, ale mam info że złodzieje chodzą mi po piwnicy (mają dorobione klucze do klatki / piwnicy) i obrabiaja piwnice.

Wspolnota mowi aby wymienic klodki i już miałem kupić, ale przecież co mi po kłódce jak te drzwi drewiane i można wyłamać / wyrwać.

Trzymam tam dwa rowery i myślę aby je ze sobą spinać na noc (mam ulocka / drugą zapinkę). Ale zastanawiam się czy nie kupić :
a) jakiegoś łańcucha? (w piwnicy część ściany jest z "okienkami" więc mógłbym przerzucić do sąsiada i wtedy bez wyrwania cegły nie wyjdą? ale czego nie przetną od tak?
b) jakiejś zapinki tylko do piwnicy? tutaj już wtedy waga / rozmiar nie ma takiego znaczenia i bardziej chodzi aby nie dało się wyjąć osobno po rowerze.

Ogólnie wyjście z piwnicy jest wąskie i wydaje się, że może być problem z wyprowadzeniem (chociaż jak odepną koła i będzie ich dwóch to może się "złamią"). Mieszkam na 4 piętrze więc wnoszenie co dziennie odpada (mój jest lekki, ale dziewczyna raczej nie wniesie).

Jakieś podpowiedzi?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakubz: wymień kłódkę i tak, pomyśl też o jakiś podstawowych drzwiach. Dla złodziei jest ważna szybka i w miare cicha robota, jeśli to nie są jacyś menele to nie będą drzwi rozwalać/piłować bo to trwa i hałasuje. Spięcie ulockiem 2 rowerów jest bez sensu ale już przypięcie tego do rury już jak najbardziej ma sens
  • Odpowiedz
@jakubz: cykl życia roweru na wykopie:
1. Piwnica, garaż podziemny, box, rowerownia, klatka schodowa, strych;
2. osiedle monitorowane;
3. ochrona;
4. kamery, alarmy, domofony, kraty, linki, ulocki, wzmocnione drzwi;
5. kanał
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: wiesz tam jest ciasno, że te dwa rowery (nie da się ich wyprowadzić razem, trzeba pojedynczo, bo zawsze o jakiś regał się zaczepi). Korytarze są wąskie (w tym wyjście jest takie że w zasadzie moze być trudno wyjść jak będą zczepione. Bo to zawsze coś zahacza (tam 1 rower jest ciężko wyprowadzić a dwa to może być już problem ;)

Ale mam jakieś stare zapinki do których mi się
  • Odpowiedz