Wpis z mikrobloga

jak jeździć na rowerze:

-zawsze podróżuj DK i drógami wojewódzkimi - tranzyt, cały czas duży ruch, dlatego nikt nie zwraca na ciebie uwagi
-jak nie ma policj to wjeżdżaj na autostrady, drogi ekspresowe itp - naprawdę trzeba tłumaczyć dlaczego?
-jak jesteś w mieście to unikaj ścieżek. najłatwiej złapać kapcia
-po chodniku kręć aż do odcięcia
-jak stajesz na czerwonym to stawaj jako pierwszy, niech wiedzą kto jest szybszy
*dotyczy sytuacji gdzie tych aut jest kilka. jak jest 50 to jak najbardziej wyprzedzaj, i śmiej im się w morde
-wieczorem i w nocy miej #!$%@?
-sygnalizuj skręty skręcając kierwonicą

czyli w skrócie be a bigger dick.

jak się nie będziesz zachowywać jak rowerowy odpowiednik Sebixa w BMW E46 to nikt nie bedzie miał do ciebie szacunku.
#rower #rower #motoryzacja #samochody #polskiedrogi
  • 36
  • Odpowiedz
@Lardor jazda swoim pasem ruchu to nie utrudnianie dzbanie

@podjad3k ma i właśnie tacy ignorancji jak ty jeżdżą po drogach nie znając przepisów i potrafią wyzywać. Typowy homoseksualista drogowy jest typowy. A ten właśnie utrudniał i zachowywał się jak ty no proszę.
  • Odpowiedz
@podjad3k a jego obowiązkiem to nie jazda od lewej i co masz z tym dzbanowaniem jak dzieciak nauczyć się jednego słówka i będziesz do pozygu je powtarzać
  • Odpowiedz
@podjad3k: ej, to w takim razie KIEDY w ogóle występuje utrudnianie ruchu? XD po co jest ten zapis? przecież dwa rowery praktycznie ZAWSZE zmieszczą się w swoim pasie.
  • Odpowiedz
@Lardor no nie jest ale ma taką możliwość, może w lewo chciał skręcić? za to ty nie masz możliwości wyprzedzania gdy nie jesteś w stanie zachować odpowiedniej bezpiecznej odległości, tak w ogóle to co byś zrobił z zaoszczędzonym 30 sekundami? pewnie poświęcił je na prucie się do innych użytkowników drogi co?
tak sobie jeszcze myślę czy auta przed tobą zatrzymujące się na czerwonym też utrudniają ci życie? xD

@podjad3k a
  • Odpowiedz
@podjad3k nie mając skrętu w lewo i nie pokazując że chce skręcić w lewo myśl logicznie. Widzisz nie było cię tam a umiesz tylko dzbanowac i dzbanowac kocham jak ktoś się wypowiada nie widząc sytuacji. Miałem prawo go wyprzedzić on miał do mnie problemy nie ja, ja jestem przepisowym kierowca i na czerwonym zawsze staję. Widzisz znów mi wmawiasz nie znasz kogoś i tylko wmawiać potrafisz i z siebie samego dznbana
  • Odpowiedz
@manjan gdy droga jest wąska? może cię zaskoczę ale na niektórych odcinkach to nawet nie możesz legalnie wyprzedzić rowerzysty ( ͡º ͜ʖ͡º)

@podjad3k: ej, to w takim razie KIEDY w ogóle występuje utrudnianie ruchu? XD po co jest ten zapis? przecież dwa rowery praktycznie ZAWSZE zmieszczą się w swoim pasie.
  • Odpowiedz
ogółem to utrudnianie ruchu występuje gdy inny użytkownik drogi jedzie przede mną wolniej ode mnie i nie zjeżdża na pobocze by mnie przepuścić po 3 upomnieniach światłami drogowymi
  • Odpowiedz
@podjad3k: nie. rowerzysta jadąc po drodze z ograniczeniem dajmy na to do 50kmh, jeśli jedzie poniżej tej prędkości i nie można go sensownie wyprzedzić, to ten ruch utrudnia. ergo, jeśli przez niego inni użytkownicy drogi nie mogą się rozpędzić do wymaganej prędkości.
  • Odpowiedz
jeśli przez niego inni użytkownicy drogi nie mogą się rozpędzić do wymaganej prędkości.


@manjan: ale że to prędkość maksymalna, a nie minimalna to ty wiesz i złapałem się na zarzutkę? to zarzutka? prawda?
  • Odpowiedz
@podjad3k: to Ty się złapałeś na zarzutkę o prędkości minimalnej. prędkość minimalna nie jest określona przepisami, ale musi być dostosowana do prędkości innych pojazdów na drodze. ergo, jeśli Ty sobie jedziesz w parze obok siebie na luzie 10kmh, a ja jadę 50kmh zgodnie z przepisami, to zmuszasz mnie do hamowania.

Prędkość minimalna nie jest określona żadnymi przepisami. Jest to prędkość, z którą powinien poruszać się pojazd, aby nie utrudniać ruchu
  • Odpowiedz
@manjan jeden rabin powie że łatwiej wyprzedzić 2 rowerzystów obok siebie, a drugi że 2 jadących gęsiego z zachowaniem bezpiecznego odstępu jeden od drugiego ;3

jak nie masz miejsca bo z naprzeciwka jedzie samochód to nie masz miejsca na wyprzedzanie i nikt nic ci nie tamuje
  • Odpowiedz
@podjad3k: ano właśnie, rabin ¯\(ツ)/¯ skąd wy w ogóle bierzecie te swoje brednie... już takie głupoty rowerowe na wykopie słyszałem, że głowa boli.

słyszałem już, że rowerzysta wcale nie musi ustępować pieszym, że na pełnej może wjechać na przejście dla pieszych, a nawet, że znak ustąp pierwszeństwa na skrzyżowaniu dotyczy tylko i wyłącznie ścieżki rowerowej, która przylega do drogi ()
  • Odpowiedz
przecież dwa rowery praktycznie ZAWSZE zmieszczą się w swoim pasie.


@manjan: są drogi (i to niemało) gdzie dwie osobówki mijają sie na styk. Nie wyprzedzisz zgodnie z przepisami dwóch rowerzystów na takiej. Ja nawet mam takie drogi gdzie jeden rowerzysta i auto chyba nie mieści się z metrowym odstępem na asfalcie i auta zjeżdżają jedna stroną na takie nieutwardzone pobocze.

W innych przypadkach, jakiejś drogi wojewódzkiej o normatywnej szerokości z
  • Odpowiedz
@manjan a czy ktoś pytał o to co tam na wykopie słuchasz? dwóch rowerzystów jadących obok siebie nie tamuje ruchu i na zrozumieniu tego się skup, a nie #!$%@? jakieś farmazony niezwiązane z tematem naszej dyskusji

@podjad3k: ano właśnie, rabin ¯\(ツ)/¯ skąd wy w ogóle bierzecie te swoje brednie... już takie głupoty rowerowe na wykopie słyszałem, że głowa boli.


słyszałem już, że rowerzysta wcale nie musi ustępować pieszym, że
  • Odpowiedz