Wpis z mikrobloga

@czekoladowy_zajac odpowiedź brzmi to zależy od ocieplenia budynku i tego jak sobie ustawisz temperaturę pomieszczeń, oraz ile wody sobie będziesz lał. Znajomemu przy podobnym metrażu w starym słabo izolowanym bloku wychodziło zima i po 300-400 miesięcznie. Latem za to dużo mniej.
  • Odpowiedz
Szukam mieszkania na wynajem i interesuje się lokalem z ogrzewaniem gazowym. Mieszkanie 50m2 w kamienicy z lat 60. Jaki może być miesięczny koszt ogrzewania zimą? Właściciel mówi że ok 100 zł miesięcznie.


@czekoladowy_zajac: ogrzewanie wody w łazience to min z 80 zł miesięcznie przed podwyżkami gazu
ogrzewanie mieszkanie (wszystko zależy gdzie mieszkanie jest i jak jest duże) i jakie ma okna to przynajmniej 1k zł miesięcznie
  • Odpowiedz
@czekoladowy_zajac: o ile 100 zł za taki metraż jest raczej mało prawdopodobne, to wcale nie musi być tak źle i bardzo możliwe że wyjdzie taniej ogrzewanie gazem niż ogrzewanie miejskie w jakiejś januszowej spółdzielni gdzie nie masz pojęcia za co tak na prawdę płacisz (dla ciekawych, temat rozliczeń jednostek ciepła w spółdzielniach). Myślę że realnie z 400 zł co dwa miesiące może być.
  • Odpowiedz
@czekoladowy_zajac poproś go o fakturki i tyle. 100zl to możliwe jako średnia z całego roku, nie słuchaj wykopka co #!$%@?, że za samą ciepłą wodę tyle wydasz. 50m to nieduży metraż, pewnie jeszcze po bokach będą cię grzać sąsiedzi etc
  • Odpowiedz
@czekoladowy_zajac: ja w skali roku, za gaz place koło 3k - mieszkanie na parterze, podwójna izolacja (najpierw robiona wewnątrz, potem wspólnota na zewnątrz) - lokal 78 metrów, grzejniki, stała temperatura 21 stopni. Zimą jeden z pokoi (25 metrów) jest ogrzewany raz na 2-3 tygodnie. Gaz u mnie robi za ogrzewanie i grzanie wody
  • Odpowiedz