Wpis z mikrobloga

Gdybyście mieli jedno wielkie mieszkanie i pojawiłaby się opcja wykupu drugiego "przez ścianę", tak że są obok siebie, a nawet się można przebić i zrobić jedno jeszcze bardziej wielkie.
Nie patrzymy w tym momencie pod inwestycję czy odsprzedaż, tylko użytek własny, albo "pod dzieci".
#nieruchomosci

to co najlepiej zrobić

  • Kupić to mieszkanie i połączyć w jedno duże 61.1% (77)
  • Jeśli mieć dwa, to lepiej w różnych lokalizacjach 16.7% (21)
  • Weź ty se lepiej w dom zainwestuj 22.2% (28)

Oddanych głosów: 126

  • 13
  • Odpowiedz
@RRybak: Pytanie przede wszystkim - po co?

Jak masz 35 m^2 a obok masz drugie 35m^2 i rozważasz trójkę dzieci to koniecznie potrzebujesz większego lokalu, ale takie łączenie dwóch części użytkowych jest debilne. Jak chcesz większe żeby mieć bezsensownie wielki kwadrat z giga czynszem to nie ¯\(ツ)/¯ Jak chcesz inwestycyjnie to też nie.

Ogólnie nie kupiłbym jeśli nie potrzebuję koniecznie do życia
  • Odpowiedz
  • 0
@PedzacaGuma: @Yuri_Yslin @PfefferWerfer bardziej jako zabezpieczenie: córa dostanie jedno, młody drugie, a ja se na starość pójdę na mniejsze :D
Tylko się zastanawiam, czy się tak właśnie da żyć "przez ścianę ze starymi". W sumie by było z 7-8 niezależnych pokoi. Niby se można zrobić gaming room, siłownię, tu prysznic, tam wanna. Okazja jest, ale właśnie nie wiem, czy tego potrzebuję i czy jako "inwestycja" to ma sens
  • Odpowiedz
@RRybak mój kumpel tak zrobił bo ma 4 dzieci. Ogólnie opcja spoko, tylko trzeba ze spółdzielnią zagadać, żeby opłaty przekalkulowali. No i pytanie czy ściana jest wyburzalna, czy nośna.
  • Odpowiedz
@RRybak: W sumie zależy, gdzie.

Obecnie dom pod Warszawą jest tańszy, niż 2x mniejsze miekszanie w tym mieście.

Co do kosztów utrzymania, to nowoczesne domy są, ponownie, 2x tańsze w utrzymaniu niż mieszkania o tej samej wielkości.

Natomiast np. w Łodzi mieszkanie jest tańsze w zakupie, niż dom pod Łodzią.
  • Odpowiedz