Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie nowy telefon. Przesiadka z #xiaomi na Samsunga. I wkurza mnie, że to działa inaczej, tamto nie wygląda tak, jak wcześniej. Jakaś dziwna nakładka, po co to komu, ikony na ekranie mają jakieś obłe rogi. Wszystko muszę ustawiać, przeklikiwać się przez mnóstwo okien, sprawdzać, akceptować, albo i nie. Drażni mnie to, drenuje energię życiową (°°

Kilka lat temu, gdy przesiadłem się z jednego xiaomi na drugi, odpaliłem jakieś systemowe klonowanie, minęła godzinka i wszystko ze starego telefonu przeniosło się na nowy. Tu niby też się przeniosło, pliki, aplikacje, konta, ale to nie to samo. Zmęczyłem się.

Czy tak wygląda starość? []


#gownowpis #zalesie #wykop30plus #telefony
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
to miłowanie rzeczy prostych i skutecznych.


@Malachitowa_Laka_Morza: a to to na pewno! Wyłączyłem od razu wszystko co zbędne, jakieś widgety, wodotryski. odchudziłem wizualnie, co się tylko dało. Nie jest idealnie, ale jakoś to zaczyna w końcu wyglądać. Dzięki za wyjęcie mi tego z głowy i ujęcie w ładniejsze słowa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Majku_ dlatego mam swoje Xiaomi już jakieś 6 lat i mimo że ekran zbity, gniazdo ładowania szwankuje, przeraża mnie przesiadka na nowy tel. Byłoby idealnie iść poprosić ten sam model tylko lepszy (np. aparat), ale wiem, że to tak nie zatrybi mimo postępu...
  • Odpowiedz
  • 0
@albonie: no mi poprzednie xiaomi dzielnie służyło przez 5 lat. Wszystko bez zarzutu, jedynie bateria wymaga już codziennego ładowania i głównie stąd chęć zmiany. Za te pieniądze, za jakie go kupiłem, to telefon ideał. No może poza aparatem i pojemnością pamięci, bo miałem zawrotne 64GB. I też chciałem zrobić tak, jak Ty, ale nie dało się. A że teraz od xiaomi nie było co wybrać, to zmieniłem w ogóle markę.
  • Odpowiedz
  • 0
@albonie: to znaczy tak, nie wiem, czego oczekujesz :) Jeśli odpowiada Ci telefon w rozmiarze 6,3'' i większy, to w stajni Xiaomi znajdziesz spory wybór telefonów z lepszymi parametrami, aparatami i bateriami w niezłej cenie. Ja szukałem czegoś mniejszego i tu było trudniej, stąd zmiana na Samsunga.
  • Odpowiedz
@Majku_ a gdyby rozmiar nie miał znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko właśnie lepszy aparat, bateria i pamięć, to w który model Xiaomi, które przegladales, byś celował?
  • Odpowiedz
  • 0
@albonie: właśnie z powodu rozmiaru, który nie ma znaczenia, nie zagłębiałem się w temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak to bym postawił na model 13T. Po prostu wszystko lepsze (dotychczas miałem Mi 9 SE), cenowo też fajnie wypada, bo cena od premiery zdążyła spaść i tyle. Tylko ten rozmiar ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz