Wpis z mikrobloga

Nie jestem ani lewakiem ani prawakiem i czasem nie ogarniam ich logiki, więc może ktoś mi wytłumaczy. Dlaczego wg lewicy Ukrainka zostająca miss Japonii jest zła, ale Murzynka (nie, nie jest to obraźliwe słowo, w przeciwieństwie do Afroamerykanki) zostająca miss Rzeszowa już jest w porządku? I to nawet wg tego samego źródła - czy serio oni nie widzą sprzeczności?

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,30625537,najpiekniejsza-japonka-o-europejskim-wygladzie-urodzona-w.html

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,31097452,ma-ciemna-skore-i-zdobyla-tytul-miss-rzeszowa-prawicowy-publicysta.html

#bekazlewactwa #wyborcza #murzynka
  • 11
  • Odpowiedz
@kwark64: przeczytaj jeszcze raz pierwszy art.
Serio, WO wielokrotnie mijały się z rozumem ale tutaj to ty poległeś na czytaniu ze zrozumieniem. Przekaz nie jest przeciw Ukraince jako miss tylko obrazuje że są ludzie którym to przeszkadza.
Do tego został na kolanie przepisany z BBC, nawet nie jest autorstwa którejkolwiek z redaktorek obcasów
https://www.bbc.com/news/world-asia-68078061
  • Odpowiedz
Gazeta wyborcza i lewica?


@swiadomy_anakolut: zrób update wiedzy, czasy libkowania wyborczej minęły 10 lat temu. Teraz najwięcej do powiedzenia ma tam red. Sroczyński ze swoim obwoźnym socjal-konfesjonałem.

No chyba że jesteś razemkiem i za jedyną tru lewice uważasz stolik swoich znajomych w kawiarni na zbawiksie, to wtedy faktycznie, wyborcza i cały pozostały wszechświat to libki i faszole.
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: Sroczyński pisze dla mediów agory od niepamiętnych czasów do dziś, stosunek pracy jest mniej istotny.
Wyborcza od czasów Witolda Gadomskiego skręciła bardzo mocno w lewo. Nie widze dużego medium mainstreamowego na lewo od nich, nawet Neewsweek i Polityka potrafią trochę bardziej zniuansować przekaz.

Zaryzykuje odwrotną teorie: nie ma na rynku mediów liberalnych światopoglądowo i gospodarczo. Jakieś dinozaury i niedobitki typu Lis są grillowane z każdej strony a przekaz antykapitalistyczny
  • Odpowiedz
Sroczyński pisze dla mediów agory od niepamiętnych czasów do dziś, stosunek pracy jest mniej istotny.


@thorgoth: Świetna obrona. Napisałeś, że

Teraz najwięcej do powiedzenia ma tam red. Sroczyński

A jak Ci zwracam uwagę, że on nie pracuje w Gazecie Wyborczej od lat, to rżniesz głupa, że przecież wiedziałeś, a "stosunek pracy jest mniej istotny". Co może mieć do powiedzenia w GazWybie człowiek, który tam wcale nie pracuje? Zwłaszcza, że sam twierdził, że odszedł z powodów ideowych, więc chyba tymbardziej należałoby sądzić, że nie jest zgodny co do poglądów z
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: WIĘKSZOŚĆ dziennikarzy New York Timesa nie pracuje w NYT (jako employee). Większość dziennikarzy GW nie pracuje (etatowo) dla GW.
Większość ludzi pracujących w biurze mojego pracodawcy nie jest jego pracownikami (tylko kontaktorami/kontrahentami).
Wyciągnij wnioski.

GW jest najbardziej lewicowym medium mainstreamowym w Polsce. Bardzo łatwo to zdanie sfalsyfikować, podając jeden przykład. Ja wiem czemu go nie podasz i ty też to wiesz ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz