Wpis z mikrobloga

#przelewy #gielda #banki
Mam pytanie o przesłanie USD do Interactive Brockers.
Oni podają, że dla USD przyjmują tylko Wire transfer, a nie bank transfer.
Nigdy czegoś takiego nie robiłem, podobno mogą być spore opłaty, oczywiście w banku na infolinii typ nie jest w stanie podać nic konkretnego.
Czym może się opłacić zamienić w Polsce USD na EuR i przesłać SEPA?
  • 11
  • Odpowiedz
@sqlserver: wire transfer to jest przelew bankowy tylko $ idą swiftem więc zapłacisz prowizję za przelew
może być taniej wymienić je na cebuliony lub eur, przelać na ibkr i tam wymienić na $, przewalutowanie u nich 2$ fee po cenie spot
  • Odpowiedz
@sqlserver: To co się opłaca to Twoja indywidualna kwestia - zależna od tego po jakim kursie jesteś w stanie wymienić i ile normalnie byś płacił za przelew.

W PLN i EUR masz za darmo przelew.
W USD przelewasz SWIFTem do JP Morgana. Jeśli Twój bank korzysta z JP Morgana jako banku korespondenta dla USD (przykładowo mBank, Aion) to płacisz tylko opłatę za przelew wychodzący i banki pośredniczące nie występują. Dlatego dawniej wiele osób wpłacało przez Aion ze względu na darmowe przelewy SWIFT (teraz już 5 PLN) i niezłe kursy wymiany.
Przy innym banku korespondecie przelew w USD będzie
  • Odpowiedz
@sqlserver: To powinieneś ponieść jedynie koszty przelewu wychodzącego SWIFT z Twojego banku (ale zagwarantować tego za Twój bank nie mogę ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz