Wpis z mikrobloga

Pytanie do droniarzy. Sam nie jestem, ale zacząłem się interesować tematem.

Znalazłem nagranie użytkownika @belu_p nagrane dronem DJI Avata 2 i mi się podoba.
https://www.instagram.com/p/C69PJcuN0Do/

Ile trzeba trenować, by coś takiego nagrać - czy to bardzo trudne i skomplikowane i wymaga lat treningu, czy raczej np. po kilku miesiącach rekreacyjnego latania jest się w stanie coś takiego wykonać? Chodzi mi o sam lot (ewolucje), a nie postprodukcję.

Tak jak pisałem, jest to nagrane Avata 2 ale czy da się coś takiego nagrać np. dronem DJI Mini 4 pro? Lub jakiś inny dronem do około 5k zł można robić takie ujęcia?

Powiedzmy że chcę się nauczyć robić takie nagrania. Jaki jest pierwszy krok? Od razu zakup takiego drona czy lepiej np. kupić jakiś inny tani dron (FPV?) by potrenować i nie płakać jak się rozbije?

Czy dji mini 4 pro jest w stanie takie coś nagrać czy raczej koniecznie FPV? Rozumiem, że drony FPV wymagają większego treningu i zdolności?

#drony #dron #fpv #dji
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roadtodeath: ja mówię o zwykłym locie, bez akrobacji, nawet pomijam przechylenia na bok... pracy gimbalem nie jesteś w stanie zrobić w postprodukcji. To mi się wydaje najtrudniejsze do osiągnięcia. Mam nagranie z mavika kiedy lecę wzdłuż drzewek, później wokół wieży i z powrotem, i na pewno nie wygląda to jak fpv. Moim zdaniem jest to na skraju wykonalności, bo w fpv niemal non stop zmieni się kąt nachylenia drona, a
  • Odpowiedz
@niech_ktos: Tam wyżej biją się a ja ci dam rady: imo odpuść avate 2 - jest to dość zamknięty system (jeszcze) i nie użyjesz kontrolera jak i googli do innych dronów. Polecam zacząć od symulatora jak liftoff + kontroler w stylu radiomaster pocket, tango 2, etc. Polatasz chwilę i sam oczenisz czy to dla Ciebie. Sprzęt trzyma cenę, więc najwyżej odsprzedasz z minimalną stratą. Do takich nagrań jak pokazałeś polecam
  • Odpowiedz
@Danteo2: dlatego nie mogę się doczekać aż (jeśli?) dji wyda o4 air unit... gopro przestanie być potrzebne na maluchach. Z taką nadzieją kupiłem avatę. :)
  • Odpowiedz