Wpis z mikrobloga

Pytanie do droniarzy. Sam nie jestem, ale zacząłem się interesować tematem.

Znalazłem nagranie użytkownika @belu_p nagrane dronem DJI Avata 2 i mi się podoba.
https://www.instagram.com/p/C69PJcuN0Do/

Ile trzeba trenować, by coś takiego nagrać - czy to bardzo trudne i skomplikowane i wymaga lat treningu, czy raczej np. po kilku miesiącach rekreacyjnego latania jest się w stanie coś takiego wykonać? Chodzi mi o sam lot (ewolucje), a nie postprodukcję.

Tak jak pisałem, jest to nagrane Avata 2 ale czy da się coś takiego nagrać np. dronem DJI Mini 4 pro? Lub jakiś inny dronem do około 5k zł można robić takie ujęcia?

Powiedzmy że chcę się nauczyć robić takie nagrania. Jaki jest pierwszy krok? Od razu zakup takiego drona czy lepiej np. kupić jakiś inny tani dron (FPV?) by potrenować i nie płakać jak się rozbije?

Czy dji mini 4 pro jest w stanie takie coś nagrać czy raczej koniecznie FPV? Rozumiem, że drony FPV wymagają większego treningu i zdolności?

#drony #dron #fpv #dji
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Przede wszystkim montaż.


@roadtodeath: tak zdecydowanie widać napracowanko w postprodukcji. Gdyby tylko zrobił obrót 360 stopni pomiędzy wieżami katedry film byłby prawie idealny ale nie wiem czy tak się da tym dronem.
  • Odpowiedz
@niech_ktos: nie ma szans na nagranie czegoś podobnego zwykłymi dronami. Tzn da się pokonać taką samą trasę, ale o będzie to trudniejsze i mniej płynne niż dronem fpv. Co do tego konkretnego lotu był to mój drugi dzień latania avatą w centrum. Wcześniej latałem tylko po łąkach i po parku. W tym locie nie ma nic niezwykłego, nie jest on płynny, teraz (po 2.5 miesiąca latania) znacznie lepiej mi się
  • Odpowiedz
  • 0
@Erravi: @roadtodeath @belu_p @roadtodeath a jakbym chciał jeszcze mieć możliwość obrotu wokół osi X to co muszę wiedzieć? czy avata 2 umożliwia taką akrobację, czy musi to być dron FPV? raczej wolałbym nie iść w FPV bo wygląda jakby wymagało mega skilla i treningu a z drugiej strony fajne są takie ujęcia z obrotem. jakieś rekomendacje modeli?
  • Odpowiedz
@niech_ktos: avata2 ma tryb pełnego manuala, który pozwala na to samo co inne drony FPV. Wiadomo, że różne drony mają różną zwrotność, moc i stabilność. Avata ma też motion controler dla początkujących, z nim robisz triki jednym przyciskiem. To się nazywa Easy ACRO, sprawdź na yt.
  • Odpowiedz
@roadtodeath: moim zdaniem jest to niemożliwe. Widziałem nagrania od najlepszych pilotów zwykłych dronów i ta płynność nie jest możliwa do uzyskania. Już nawet nie mówię o flipie czy innych akrobacjach tylko o zwykłym locie.
  • Odpowiedz
@roadtodeath: to pokaż coś swojego, żebyśmy mogli ocenić chociaż skilla, bo póki co widzę zielonkę która nie ma żadnego poparcia w swoich słowach, a na 100% wynajdę kadry których nie masz szans zrobić zwykłym dronem. Czy dałoby się wiele ujęć z tego filmu zrobić lepiej zwykłym dronem? Pojedyncze ujecia pewnie tak, bo zawsze mógłbyś sobie wziąć takiego inspire w trybie fpv i latać z operatorem kamery, ale nadal nie ma
  • Odpowiedz
@roadtodeath: to zrób mi mi zwykłym dronem dive z rollem, przechodzący w pogoń za pojazdem formuły 1, albo dla ułatwienia driftowozem. I to najlepiej dronem który cenowo pasuje do avaty () póki co dużo gadasz, mało konkretów, a widzę na twoim profilu komentarze i lubisz wzbudzać takie kontrowersje i robić gównoburze.
Zwykły dron i fpv to kamery ze śmigłami, narzędzia do wykonania roboty
sirgorn - @roadtodeath: to zrób mi mi zwykłym dronem dive z rollem, przechodzący w po...

źródło: Zrzut ekranu 2024-07-03 112035

Pobierz
  • Odpowiedz