Wpis z mikrobloga

Jak wpisywać "oczekiwania" finansowe tak żeby firma w razie czego nie rezygnowała tylko z tego wzgledu? Zamiast konkretnej kwoty, to jakoes widełki?

Ostatnio zaaplikowałem do jednego korpo w którym przez formularz aolikacyjny wpisałem konkretną kwotę brutto która chciałbym zarabiać (to było albo tyle samo albo 500zl brutto więcej niż dostawałem w poprzednim korpo, na podobnym stanowisku) i odpisali ze że względu na moje oczekiwania finansowe muszą mi podziękować. Ja się jeszcze dopytałem jaka jest ich propozycja czy coś takiego, ale nic nie odpisali

#korposwiat #praca
  • 5
  • Odpowiedz
@essos: tego nie zmienisz, jesli 10 osób wpisało, ze bedzie #!$%@?ć za minimalną to wezma kogoś z tej puli na minimalnej przy lekkim doszkoleniu. najwyzej za miesiac ponowią rekrutacje.
  • Odpowiedz
@essos no to zależy, jak do mnie wpływa cv to HRy się pytają o wymagania finansowe. Jak są z kosmosu totalnie (typu planuje i rynkowo powinno być koło 10k, a ktoś rzuca 20k) to odrzucam, ale jak ktoś w takim przypadku powie np. 12k to sprawdzam i ewentualnie negocjacje
  • Odpowiedz
@essos no ja soboe wyliczyłam ile chce dostać by zmienić pracę. Na tymsamym stanowisku ch odłam 50% więcej a jak była jakaś fajna oferta w innej branży to wolałam 30% więcej. Jak ktoś mowil, że za dużo tp dziękowałam i tyle. Czasem na kierownicze stanowiska ludzie proponowali jakies śmieszne pieniądze więc niecj soe bujają
  • Odpowiedz
  • 0
@elena-mary: @Lonate @PedzacaGuma A nie powinni mi odpisac na pytanie ile proponuja?

Dokladnie tak mi napisali (poza formułką wstepu i zaknczenia)

The Talent Acquisition has examined your application. Unfortunately, we have to inform you that we can not proceed further in the recruitment process due to the exceeding remuneration
  • Odpowiedz
@essos może ale nie musi.
Wiesz widełki to jedno ale druga sprawa to ile wołają potencjalni kandydaci bo może im sie trafi ktoś z super doswiadczeniem kto będzie chciał mniej niż np ty który ma mniej doświadczenia ale wyżej sie ceni.

Ja akurat pomagałam przy rekrutacji kogos na moje miejsce i ludzie są mega różni i część osób nie ma pojęcia jakie są stawki i proponuję dużo mniej niż by mogli
  • Odpowiedz