Wpis z mikrobloga

Cześć, planuję wypożyczyć auto w #bari albo #brindisi. Muszę mieć kartę kredytową czy jest opcja zamówić na wypukłą bankomatową? Na kredytowej z #citibank mam 6,8% za przewalutowanie. Czy #banki jeśli jest blokada na karcie też liczą te prowizję czy tylko te 6,8% zapłacę za rzeczywisty koszt auta. Chcę oczywiście full insurance. 🚗 💳 💰
  • 8
  • Odpowiedz
@Bobokkk: ostatnio wypożyczałem na Azorach i karty debetowej (tej podstawowej) Revoluta właśnie nie chcieli przyjąć. Za to łyknęli bez problemu kartę debetową mBanku, blokując kwotę zabezpieczenia, która była na koncie. A co do przewalutowań, to jw. też polecam zamienić gdzie indziej i przelać na konto walutowe podpięte do karty. Cinkciarza nie znam, za to kantor alior ma przyzwoite ceny.
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: od depozytu na kredytówce nic nie zapłacisz za przewalutowanie, bo to tylko blokada, a nie rzeczywista tranzakcja. Na debetowej zdarza się, że zamiast blokady idzie tranzakcja a więc i prowizja za przewalutowanie, a potem pieniądze przychodzą drugą tranzakcją i znowu wpada przewalutowanie.
  • Odpowiedz