Wpis z mikrobloga

Wie ktoś może, czym jest ta cześć ze zdjęć? Od dołu widać sprężynkę w tej obudowie, która łączy te dwa kable. Ta cześć jest wpięta w kabel z akumulatora/alternatora, który biegnie do cewki zapłonowej butelkowej w traktorku. Druga kwestia jest taka, że cewka w tym traktorku pobiera prąd na włączonym zapłonie. Wydaje mi się, że potrzebny jest jeszcze jakiś moduł, który będzie tą cewkę rozłączał, gdy silnik nie pracuje. Może ma ktoś jakiś pomysł, czym ogarnąć taki problem.

#elektronika #elektryka
mjrlazerrr - Wie ktoś może, czym jest ta cześć ze zdjęć? Od dołu widać sprężynkę w te...

źródło: IMG_20240701_183420

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Szukałeś schematu tego "traktorka"?
Bardzo by ci pomogło.
Ja do swojego znalazłem i naprawiłem to, co zawodziło. A uszkodzenie było paskudne, bo "raz było-drugi raz nie".
  • Odpowiedz
  • 0
Szukałeś schematu tego "traktorka"?


@bialy100k: Schemat jest, ale to jest stary traktorek, w którym kwestia generowania iskry i ładowania była rozwiązana w inny sposób. W oryginale ładowanie i iskra była z cewek pod kołem zamachowym. Niestety dwie cewki ładowania są raczej uszkodzone (dają 6v i 0.18A), cewki zapłonowej w ogóle nie ma, a to traktorek z lat 70, wiec pewnie oryginalne rozwiązanie jest nie do odratowania. Myślałem jeszcze, czy nie
  • Odpowiedz