Wpis z mikrobloga

@CH3j: ochładza skraplacz za pomocą wody w zbiorniku.
Podejrzewam że bardzo szybko trzeba latać w tę i spowrotem wylewając prawie wrzącą wodę i na nowo lejąc zimna z kranu...
  • Odpowiedz
@xdTM: Czyli działa tak samo jak wszystkie chinskie wymienniki ciepła gdzie jak nie wrzucisz kostek lodu na radiator to powietrze wylatuje cieplejsze niż wleciało.
  • Odpowiedz
@thority: miałem przenośny EBERG (to samo z jednej fabryki jest też sprzedawane pod innymi markami), był w stanie bez problemu schłodzić całe mieszkanie 40m2. Plus że może stać na zewnątrz i tylko wdmuchiwać zimne powietrze do środka
  • Odpowiedz
@thority: Też się tego obawiałem. Ma "cichy tryb", ale dużo to nie zmienia. Jak chodzi kompresor to chodzi i nie da się tego obejść, niezależnie od urządzenia. Dało się bez problemu oglądać telewizję i normalnie rozmawiać kiedy pracował obok, ale gdyby miał chodzić w tym samym pomieszczeniu w którym pracuję cały dzień to pewnie by mi to trochę przeszkadzało, chociaż to kwestia indywidualna (ale z drugiej strony nie musi chodzić
  • Odpowiedz
@thority: nazywanie tego czegoś klimatyzatorem jest oszustwem. Podniesie ci to wilgotność w pomieszczeniu i zrobi saunę. Klimatyzator przenośny jest głośny, ale działa i naprawdę chłodzi. Nie ma innego wyjścia. Kup tylko taki, żeby kratka parownika i skraplacza były osobno (w większości tak jest) aby w razie czego podawać mu osobną rurą powietrze z zewnątrz. Jeżeli klima wyrzuca 400m3/h gorącego powietrza na zewnątrz, to tyle samo musi skądś pobrać. I lepiej
tangens_kutangens - @thority: nazywanie tego czegoś klimatyzatorem jest oszustwem. Po...

źródło: dddd

Pobierz
  • Odpowiedz
@thority: chodzi o takie coś. Górny kwadrat to obieg wewnętrzny (pobiera powietrze z pomieszczenia i wyrzuca w pomieszczeniu, czyli wychodzi na zero). W dolnym kwadracie masz obieg zewnętrzny - bez kartonu i dolnej rury istnieje spore ryzyko wciągania spalin z komina, ale dałbym rurę tej samej średnicy, co wyprowadzająca.
tangens_kutangens - @thority: chodzi o takie coś. Górny kwadrat to obieg wewnętrzny (...

źródło: d

Pobierz
  • Odpowiedz