Wpis z mikrobloga

Jak kolejny raz na wykopie przeczytałem jak to w it jest słabo a po skończeniu prawa zajebiście to aż ta pasta mi się przypomniała

Wyobrażacie sobie co muszą mieć w głowach tacy studenci prawa na pierwszym czy drugim roku kiedy naoglądają się #suits ?


Widzą siebie na szczycie złota 44 w Warszawa czy Skytower we Wroclaw.

Garniak za 10 patyków i sikor za drugie tyle.

Rano golf z Solorzem, później szybka sprawa w sądzie i na błotną kąpiel.

Po południu obwarzanek w budce przy biurowcu, a potem spotkanie z wściekłym Sobiesławem Zasadą:

- Zwolnię cię jeśli czegoś nie wymyślisz, zapracuj na pieniądze, które ci płace.

- Zwolnić to ja mogę ciebie, może teraz ty udowodnisz, że możesz być moim klientem, to ja tu rozdaje karty.


Gabinet pełny winyli, na parapetach piłki z podpisami Lewego, Dudka i Boruca,

z głośników gramofonu leci Krzysztof Krawczyk.


Na stole czekają już bilety na strefę VIP Legia-Widzew, oczywiście obok Kwaśniewskiego, załatwione przez

ładną i wszechwiedzącą sekretarkę Ewelinke.


Przegrywasz? Ktoś przystawia ci broń do skroni? Masz 146 wyjść z tej sytuacji.


Wieczorem kolacja w Mariocie gdzie oczarowujesz swoją partnerkę cytatami z filmów Kieślowskiego.


A potem okazuje się, że konczysz w jakiejs podrzędnej kancelarii udzielając porad Grażynie i jej konkubentowi.


#programista25k #programista15k #pracait #prawo #seriale #suits
  • 7
  • Odpowiedz
  • 10
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Wyobrażacie sobie co muszą mieć w głowach tacy studenci informatyki na pierwszym czy drugim roku kiedy naoglądają się #mrrobot ?

Widzą siebie na szczycie w dolinie krzemowej.
Komputer za 10 patyków i sikor za drugie tyle.
Rano golf z Muskiem, później szybkie kodowanko reaktora atomowego i na błotną kąpiel.
Po południu obwarzanek w budce przy biurowcu, a potem spotkanie z wściekłym
  • Odpowiedz
Wyobrażacie sobie co muszą mieć w głowach tacy studenci informatyki na pierwszym czy drugim roku kiedy naoglądają się #mrrobot ?


@chuy: Taa, moglbys cos sam napisac a nie tylko zmnienic na serial ktory nie pokazuje wcale a wcale tego o czym piszesz...
  • Odpowiedz
@JayCube: nie oglądam seriali i tylko to mi się skojarzyło z kodojebcami
Poza tym sam tak miałem jak studiowałem informatykę
  • Odpowiedz
@chuy: Co mieles?
Kiedy studiowanie Informatyki dawało poczucie wejscie do "elity"
CHyba raczej, jak juz jesteśmy przy serialach, to chyba bardziej w kierunku "IT crowd"?
  • Odpowiedz