Wpis z mikrobloga

#gielda

Witam, czy jest tu ktoś kto by chciał mi poradzic w jakie akcje mogę zainwestować mniejsze kwoty ale systematycznie to robić przez pare lat? Jestem nowy w tematach giełdy, zwykle moje inwestowanie polegało tylko na kupnie fizycznych metali szlachetnych, ale teraz polepszyły się moje zarobki i chciałbym tez wrzucać jakaś symboliczna kwote w akcje i edukować się w tym temacie. Pytanie brzmi w co mógłbym wrzucać powiedzmy 1000 złoty miesięcznie, żeby w dłuższym okresie te pieniądze na siebie zarabiały i były raczej bezpieczne, chociaż jak są jakieś pomysły troszkę bardziej ryzykownych akcji tez bym chętnie posłuchał
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@tom-ek12333 A co myślisz żeby jeszcze część wrzucać w akcje dino ? naczytałem się ze to jest niby świetna inwestycja długoterminowa bo oni za pare lat maja szanse stworzyc koncern typu biedronki czy lidla
  • Odpowiedz
@Chlor2115: pooglądaj sobie Marcina Iwucia na YT zanim zaczniesz cokolwiek kupować na giełdzie. Jak już Ci Iwuć wyjaśni co i jak to później "Zawod Inwestor" też na YT i dopiero po tych dwóch kanałach możesz zacząć powoli za małe kwoty coś kupować i sprawdzać jak Twoja psychika reaguje na wzrosty i spadki.

Jak ktoś gdzieś Ci powiedział że dino to świetna inwestycja, a nagle z jakiegoś powodu spadną o 30%
  • Odpowiedz
@Chlor2115:
Ja od Siebie dodam trzymaj się z dala od NVDA, Tesla czy Apple już za późno - nie daj się na to nagonić, to nie jest kwestia czy tylko kiedy to pęknie. Szczególnie jak chcesz na longterm
Skończysz jak Ci od btc bo nie nasłuchali o jakiś halvingach i obkupili się na górze
  • Odpowiedz
@Chlor2115:
Trzymaj się od tego z daleka to nie czas na longterm. Tym bardzie nawet przy dużych spadkach nie ma pewności że niebawem wróci na swój poprzedni poziom, bo jak te balony pękną to zatopią giełdę a dopiero wtedy zacznie się ratowanie gospodarki a wtedy może być rotacja z tech do czegoś innego np. budowlanka itp. napompowanie kolejnych balonów i dopiero powrót do tech
  • Odpowiedz
@Chlor2115:
Ja mogę powiedzieć tylko nie ładuj all in w Dino tylko partiami przy większym spadku
Teraz klient jest wydrenowany z pieniędzy,jak wiesz już się czyta że zakłady są zamykane, Polacy zadłużyli się znacznie więcej na chwilówki niż rok temu, a to oznacza że nie jest ok jak propagandziści próbują wmówić, wysokie stopy % już bardzo dają się we znaki, ropa droga (po znacznym spadku już odrobiła, w sensie znowu
  • Odpowiedz
@Chlor2115: Risk-free rate
Stopa zwrotu wolna od ryzyka, zwykle skracana do stopy wolnej od ryzyka, to stopa zwrotu z hipotetycznej inwestycji z zaplanowanymi płatnościami w ustalonym okresie, który zakłada, że ​​wszystkie zobowiązania płatnicze zostaną spełnione.

Fixed-income security
Termin stały dochód oznacza każdy rodzaj inwestycji, w ramach której pożyczkobiorca lub emitent jest zobowiązany do dokonywania płatności w ustalonej kwocie i według ustalonego
  • Odpowiedz
To co jest tu napisane dopiero jak się doczekamy spadków * i to sporych

uderzać w stocki konstrukcyjne takie co coś budują, nie zapominajmy że w stanach brakuje bardzo dużo domów (to tego fala migrantów a trzeba im zapewnić dach na głową - socjaliści przecież tam rozdają karty i będą) dla przykładu Home Depot, LGI Homes, NVR, Redfin, and Williams-Sonoma. Z obniżką stóp oczywiście wiąże się spadek dolara można go wtedy smiało
  • Odpowiedz
@Chlor2115:
Też tak uważam
Swoją droga to ma co sie podpalać i wchodzić w te brednie jak NVDA, TESLA, czy APPLE - ja nie twierdzę że sekta jeszcze nie będzie tego próbowała wywindować czy politycy w USA wraz z Powelelm na czele, ale na pewno nie na longterm za duże niebezpieczeństwo

W 2022 roku ostrzegałem wszystkich UWAGA - mówiłem o wielu rzeczach o narastającej przemocy i wlazłem w mnóstwo shortów oraz sobie upolowałem spółke co produjuję parazilatory (jakoś trzeba pacyfikować te patusy) i zrobiła mega mega przyrosty, póki co nie dotykam bo już cena bardzo wysoko
Spółka nazywa się AXON - tu jest już za późno, bardzo tanio brałem i dygam się w to już ładować - ale mam przeczucie że patrząc co się dzieje na świecie długo nie stanieje, ale mimo tego nie
  • Odpowiedz