Wpis z mikrobloga

#informatyka
#pracait
#praca
#programowanie
#studia

tldr:
Mam prawie trzyletnie doświadczenie w bankowości, między innymi jako programista w big4 i jestem bezrobotny od miesięcy.
Jeśli ktoś ma jakieś rady to chętnie je przyjmę, bo już nie mam pomysłu

Skończona informatyka to jak piętno w CV. Po wysłaniu 700 CV na różne prace biurowe, wreszcie miałem rozmowę na niskie stanowisko w banku. Rozmowa szła świetnie, ale babka chyba nie zapoznała się z moim CV. Kiedy dopytała jakie studia skończyłem, powiedziałem, że informatyka to od razu jej nastawienie do mnie się zmieniła. Ech, trzeba było nakłamać, że studiowałem psychologię albo inną europeistykę, to teraz bym miał pracę.

w skrócie:
Moje oczekiwania od pracodawcy - #!$%@? żadne, byle nie #!$%@?ć fizycznie

Co mogę zaoferować pracodawcy - prawie 3 lata doświadczenia w bankowości ( w tym big4), skończona informatyka, certyfikat power BI, angielski C1, o tym, że byłem programistą nawet nie wspomnę, bo i tak nikt nie szuka.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Nanari: Dziś na helpdeska trzeba mieć sporą wiedzę z sieci. Niestety ja miałem specjalizację programowanie i bazy danych. Miałem 2 rozmowy już dawno i bardzo cisnęli z linuxa i serwerów. Nie jest to cośna czym się znam, a ogarnięcie tego to lata pracy (tak jak programowania).
  • Odpowiedz
@Embeddable: o chłopie xD ja jak chciałem zmienić branże to nikt mnie nie chcial przyjać nigdzie mając praktycznie tylko exp z programowania, a aplikowałem na fizyczne stanowiska. Koniec końców zlitowal się znajomy i wziął mnie do mojej wymarzonej branży
  • Odpowiedz
@Embeddable: ja mam 4 lata expa, startup i spore e-commerce. Angielski B2, stack to PHP, Node.JS czy tam JS i daje radę na spokojnie oczywiście jest trudniej niż było dwa lata temu ale bez przesady, wtedy to była patologia, jak się zwolniłem to dosłownie w tydzień podpisałem nową umowę, a zacząłem szukąć pracę po okresie wypowiedzenia xD.

Teraz również się da, ale polecam wypisywać do jakiś HRów/Mangerów w firmach, które
  • Odpowiedz