Wpis z mikrobloga

#informatyka
#pracait
#praca
#programowanie
#studia

tldr:
Mam prawie trzyletnie doświadczenie w bankowości, między innymi jako programista w big4 i jestem bezrobotny od miesięcy.
Jeśli ktoś ma jakieś rady to chętnie je przyjmę, bo już nie mam pomysłu

Skończona informatyka to jak piętno w CV. Po wysłaniu 700 CV na różne prace biurowe, wreszcie miałem rozmowę na niskie stanowisko w banku. Rozmowa szła świetnie, ale babka chyba nie zapoznała się z moim CV. Kiedy dopytała jakie studia skończyłem, powiedziałem, że informatyka to od razu jej nastawienie do mnie się zmieniła. Ech, trzeba było nakłamać, że studiowałem psychologię albo inną europeistykę, to teraz bym miał pracę.

w skrócie:
Moje oczekiwania od pracodawcy - #!$%@? żadne, byle nie #!$%@?ć fizycznie

Co mogę zaoferować pracodawcy - prawie 3 lata doświadczenia w bankowości ( w tym big4), skończona informatyka, certyfikat power BI, angielski C1, o tym, że byłem programistą nawet nie wspomnę, bo i tak nikt nie szuka.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Embeddable: ciekawi mnie dlaczego uwazasz, ze ta informatyka w CV to problem, jest jakas opinia, ze robol bedzie roszczeniowy zeby szekli mu duzo zaplacic, czy zbyt autystyczny, czy za inteligentny (tak tak, wszyscy tu pisza ze informatyke studiuje ludzie z iq 50, tylko ze na innych kierunkach jest jeszcze gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)), nie kumam?
  • Odpowiedz
  • 0
@katopa: Nie ja tak uważam, tylko rynek pracy. Nikt dziś nie przyjmuje absolwentów informatyki do pracy związanej z wyuczonym zawodem, a cała reszta jak widzi kierunek "informatyka" to myśli, że jakiś autysta albo koleś odejdzie po tygodniu bo znajdzie pracę programisty 15k
  • Odpowiedz