Wpis z mikrobloga

@emigrujse: IDEALNIE W PUNKT XD
Sam byłem zdziwiony jak ~2 lata temu w berlinie za 3x kawe i 2x kawałek tarty zapłaciliśmy w berlinie 11.50 euro. W berlinie.
I to nie jakaś speluna, tylko nawet moja matka - bardzo wybredna kawoszka powiedziała że to była jedna z najlepszych jakie piła.
U polskiego janusza cena to min. z 2x tyle i dostałbyś szczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 9
@Makaronik_v3: a potem; "łe łe czemu nie ma ludzi" *TRACH- bankrutują XD* bez kitu, polacy dzisiaj zarabiają w przedziale 3300-4000 na rękę, ludzi stać na to by przychodzić się stołować na mieście praktycznie codziennie
  • Odpowiedz
  • 8
@Schwarzenberger: tak się śmiesznie składa że chodzę do centrum i w wielu miejscach nikogo nie ma a ceny są na poziomie co na obrazku, u siebie na osiedlu mam restaurację, oraz cukiernie i tam też nikogo nie ma, też ceny są rzędu 30zł za kawałek ciasta XDDD sam bym chodził regularnie do tego co mam dookoła, ale nie będę płacił 30zł za deser, to nie jest normalna cena, rok temu
  • Odpowiedz
  • 1
@emigrujse Wielu Januszy biznesu pod pretekstem inflacji narzuciło podwyżki, a że Polacy prędzej zjedzą obiad za 100 zł na osobę niż zaczną protest/bojkot, to gastronomia nie zamierza zjechać z cen.

Od dawna wiadomo że Niemcy, mimo 3x większych zarobków większość usług czy towarów w sklepie mają w podobnej cenie.
  • Odpowiedz
@emigrujse Powiedz mi dlatego ma być tanie? To jest biznes i liczy się popyt i podaż, a nie jakieś wpisy na portalu ze śmiesznymi obrazkami.
Pewnie jak tam pójdziesz dzisiaj wieczorem to możesz pomarzyć o stoliku, więc po co mają obniżać ceny?
  • Odpowiedz
  • 0
@emigrujse: Najlepsze w tym jest to, że te ceny wcale nie są jakieś tragiczne czy odjechane od aktualnego rynku (może oprócz deski wędlin i serów za 99złotych za 2 osoby i paru innych przystawek xD)
  • Odpowiedz
@murdoc: #!$%@? o tych pełnych restauracjach, a jak na weekend wyskocze wieczorem na centrum Gdańska, to wchodzę do każdej knajpy jakiej chce i miejsca od pyty. Siedzą w piwnicy i powtarzają coś, co raz ktoś głupiego #!$%@?ął.
  • Odpowiedz
@emigrujse: Wystarczy zmniejszyć marże i już by było full klientów, ale to wtedy trzeba by było faktycznie pracować a nie podgrzewać raz na 20 minut żarcie z makro z dziesięciokrotną przebitką. Z lodami to samo, przecież te wszystkie "rzemieślnicze" lody są robione z proszku za 25zł/kg i potem cyk gałka za 8zł i zdziwienie że nikt tego nie żre xD Niech #!$%@?ą, rozumiem ceny gdzie jest faktycznie wszystko robione od
  • Odpowiedz
@emigrujse Trochę nie rozumiem na co narzekasz? Celem biznesu jest to, żeby przynosił pieniądze, więc skoro przynosi to po co obniżać ceny? Mają honorowo zarabiać mniej, żeby więcej osób mogło zjeść w ich restauracji?

I też mi się czasem wierzyć nie chce jakie ceny potrafią być w niektórych restauracjach czy barach. Ale wtedy zwyczajnie nie kupuję, a nie złoszczę się na właściciela, że przez jego cenę nie zjem pizzy
  • Odpowiedz