Wpis z mikrobloga

SKOŃCZONY.
9090 klocków.
W sierpniu złożyłem ZAMÓWIENIE na kilka chińskich klocków z marstoy.net.
Składałem zestawy ze zdjęcia po kolei, zacząłem składać Titanica i gdzieś po złożeniu 4 z 14 worków mój kot zrzucił mi złożony początek z półki. Odechciało mi się dalej składać i odłożyłem zestaw na prawie 8 miesięcy, w międzyczasie zamawiałem jeszcze inne i wróciła chęć na składanie Titanica.
Oryginał #lego teraz kosztuje 2899,99 zł - https://www.lego.com/pl-pl/product/lego-titanic-10294
Kopia z wysyłką kosztuje teraz około 700zł, ja zapłaciłem koło 620zł, nie pamiętam teraz dokładnie ile wysyłka kosztowała bo zamawiałem wtedy kilka zestawów na raz. Oryginał jak zamawiałem w sierpniu kosztował 3199 więc trochę cena spadła.

Przejdźmy do recenzji XD
Czym się różni układanie.
Oryginał ma 46 worków, podróbka 14 ale w takim woreczku nr 1 jest około 10 woreczków co daje powiedzmy koło 700 klocków na 1 "mega" worek.
Trzeba wysypać wszystko z 10 woreczków, posegregować sobie najlepiej klockami i dopiero przejść do układania.
Pierwsze 2 worki po prostu wysypywałem wszystkie worki i układałem bez segregacji, przez co traciłem mnóstwo czasu na szukaniu potrzebnego klocka. Potem poprawiłem się i segregowałem przez 5-10 minut i zaczynałem znacznie szybciej układać.
Poprawiłem to co kot zrzucił, na szczęście okazało się że nie trzeba było składać od nowa tylko zdjąć kilka warstw i nawet szybko wróciłem do układania.
By nie poświęcać za dużo czasu na raz, robiłem sobie wieczorami na luzie 1 worek, i tak w 10 dni ułożyłem do końca cały zestaw.

Oryginał ma 3 książki, podróbka ma ściśnięte wszystko do 1 i wyciętą historię titanica, zrezygnowałem z książki by mieć więcej miejsca na biurku i układałem z oryginalną instrukcją ze strony Lego. Jest to kopia 1:1 więc bez problemu można było tak zrobić.

Zostało mi około 200 klocków, po prostu dorzucają dużo zapasowych. Nie zabrakło co ciekawe żadnego klocka a widziałem kilka takich opinii na reddicie.

Zestaw prezentuje się niesamowicie. Jest bardzo ciężki bo aż 14 kg. Nie mieści mi się nigdzie...
135 cm długości, 16cm szerokości i wysoki na 44cm.
Postawiłem go póki co na szafce z telewizorem, stąd ten koc w tle XD Kupię sobie taką półkę na ścianę i tam spróbuję go postawić, nad półką powieszę wtedy samochody które zamówiłem XD

Żeby też "przekonać" was trochę do tego powiem tylko, że przyszedł do mnie kolega który ma oryginał i w ogóle się nie zorientował. Dopiero jak mu powiedziałem, przyjrzał się i zobaczył że rzeczywiście nie ma napisu LEGO na klockach. Nie był może zły ale zawiedziony że za 4-5x mniej można dostać prawie idealną kopię. Kusi go teraz zestaw którego w Lego już nie produkują a na rynku chodzi po 2200zł...

Myślę że można by było zrobić ten statek dużo prościej "w środku", kabiny, ruchome silniki itd, jak już złożysz titanica to go nie otwierasz by się pobawić czy pokręcić śmigłem XD Fajnie to wygląda jak się go rozłoży na 3 części ale po co miałbym to robić?

Kończąc, polecam bardzo. Chińczyki po woli poprawiają się, zaczęli w nowszych zestawach segregować klocki jak w Lego, zaczęli dokładać pudełka, zapomniałem też wspomnieć że wszystko przychodzi w szarym kartonie w ponumerowanych workach, nie ma żadnego pudełka "TYTANIC" czy coś. Tańsza wysyłka jest dla nich gdy wszystko przychodzi w ściśniętych woreczkach.
Ostatnio Porsche przyszło mi w pudełku TFCHNIC.

Teraz zamawiam Ferrari, Bugatti i może, może Wieżę Eiffla. Muszę zrobić miejsce w pokoju.

Na Reddicie ludzie wrzucają recenzję wszystkich zestawów więc jak coś was interesuje to możecie zerknąć.

Zawołam kilka osób z poprzedniego wpisu o Titanicu, może jeszcze są na wykopie
@Mengzi: @Kubula11 @krzeminek @szwagier_chewbacca @GoracyStek @tomszczyk @Dizel_AHTUNG @enio

#lepin #titanic #klocki #leppin #zabawki #dzieci #marstoy
MrBeast - SKOŃCZONY.
9090 klocków.
W sierpniu złożyłem ZAMÓWIENIE na kilka chińskich ...

źródło: titanic

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrBeast: tylko w dalszym ciągu kopiują to lego zrobiło i lecą na ich projektach i reklamie, okradają do tego jeszcze ludzi, którzy coś stworzyli sami. Jakby lego przestało tworzyć nowe projekty to oni nie mieliby co sprzedawać.

Kup zestawy, których lego nie produkuje. Napisz im by zrobili anulowany zestaw z Indiany jones.

Mnie w tym wszystkim najbardziej interesuje rozwalenie zestawu i budowanie, a nie stawianie na półce.
  • Odpowiedz
Kup zestawy, których lego nie produkuje


@Qullion: to są z kolei w większości zestawy, które ktoś zbudował z lego i sprzedaje instrukcję za 10-20€ na stronkach typu rebrickable. I owszem, zdarzały się jakieś pojedyncze sytuacje że ta osoba nawet za to zobaczyła jakiś hajs, ale to wyjątek od reguły.
Kradzież to kradzież, a op bierze w tym udział.
  • Odpowiedz
@Qullion: powoli pojawiają się też Chińczycy, którzy mają swoje zestawy. Wystarczy wejść na ali/temu i jest tego naprawdę sporo
  • Odpowiedz
różnie to bywa z jakością


@Qullion: taaa, mityczna jakość lego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mógłbyś tak gadać komuś, kto nie ma porównania na półce przed sobą. Może przy jakichś ruchomych zestawach da się coś zauważyć, ale jak odłożysz na półkę to nikt ci nie powie kto wyprodukował te klocki
  • Odpowiedz
@Ogau Nie tylko na aliexpress. Nawet mają swoje licencje- Pantasy i Funwhole. Letbricks i Bluebrixxx płacą twórcom za ich projekty.
Na przykład SleeplesNight (autor Mountain Fortress na BDP) publikuje swoje budowle na Letbricks. Te firmy sprzedają później całe komplety. Mega od Mattel i Cobi mają swoje nisze.

Mould King (tam jest chyba kilka nazw tej firmy) we wczesnych swoich latach na pewno sprzedawał kradzione projekty. Trafiłem na wpis Koreańczyka, o tym
  • Odpowiedz
  • 0
@enio: Spasowanie git, byłem mega zaskoczony jak dobrze jest to zrobione, w ogóle nie czuć że to nie jest lego, nie kojarze w titanicu teraz nic gumowego czy nylonowego, chyba że się nie znam po prostu XD
  • Odpowiedz
@Ogau: no właśnie jak ktoś stawia tylko na półkę to może tam postawić tam zestaw co nic nie ma w środku i też będzie super. Ja to rozwalam i buduje sobie coś.
Kupowałem podróby i palce bolały od składania, dzieci nie chciały z tego nic budować bo nie mogły klocków rozłączyć.
Mam obok domu sklep chiński i klocków do wyboru do koloru, nie dosyć, że drogo to ta jakość jest
  • Odpowiedz
@MrBeast: To dobrze, że klocki pasują. Budowla jest skopiowana/skradziona z oficjalnego zestawu Lego, więc pewnie sprawnie można wszystko budować. Co do Cada na przykład, to jeden z zrzutów jaki słyszałem, to to że instrukcje są nieczytelne przez pominięcie specyficznej kolorystki małych elementów stosowanej przez Lego. Wygląd > wygoda w budowaniu.
  • Odpowiedz