Wpis z mikrobloga

Może kogoś to zainteresuje, złożyłem zamówienie na stronie https://www.marstoy.net/ na kilka zestawów klocków "lego"
Czytając recenzje na reddicie wygląda na to że są to zestawy 1:1 a że mam całą jedną szafkę oryginalnych zestawów to będę mógł sobie porównać jakość.
Klocki przychodzą bez pudełek, jest wielki karton a w nim same ponumerowane woreczki z instrukcjami.
Była jeszcze wieża Eiffla w podobnej cenie co Titanic ale zamówię może później, teraz nie mam miejsca na nią a jest gigantyczna.
Największa przebitka jest na Sowie (1449,99 zł) i Titanicu (3199,99 zł)
W komentarzu podrzucę kilka zdjęć innych osób które te klocki zamówiły.
Paczka już została wysłana, więc pewnie w ciągu 2 tygodni dojdzie.
Jak coś będę wołał pod tagiem Lepin bo zaraz mnie zjadą Legomaniacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lego #klocki #lepin #zabawki #dzieci #harrypotter #marvel
MrBeast - Może kogoś to zainteresuje, złożyłem zamówienie na stronie https://www.mars...

źródło: 4

Pobierz
  • 16
@MrBeast: jak dojedzie to porównasz, jeżeli w ogóle dotrze. Wszystkie licencyjne klocki jak będzie się dało zidentyfikować to mogą zatrzymać.
Klocki niby wyglądają tak samo, ale poskładasz połowę i ręce odpadną. Jedni mówią, że jakość jest dobra, a lego nie kupują bo drogie i im nie przeszkadza, że nie da się tym bawić. Kupiłem kiedyś 2 podróby, jedna się rozlatywała, a druga nie chciała się rozlecieć, nie dało się odczepić elementów.
@MrBeast zrób obiektywną recenzję kiedy ci dojdzie.

Mam podobne doświadczenia co kolega @Qullion z podróbkami. Jestem zatem dość sceptyczny.

Taki np. Titanic. Ja rozumiem, że cena 3200 za niego to totalne przegięcie ale z drugiej strony 380zl? Za 14kg klocków? Z czego one są zrobione, z pp?

Inna sprawa to kwestie moralne, jakkolwiek patent lego wygasł i każdy sobie może robić klocki o takich samych parametrach ale jednak robić kopie 1:1 produktu
@MrBeast samo ważenie musiało by być bardzo precyzyjne bo gęstości popularnych tworzyw sztucznych są podobne.

Np ABS z którego wykonane są klocki lego waży ~1.05g/cm3,
stare klocki lego z lat 60 są z CA 1.25g,
poliwęglan 1.2g,
pp 0.9g

Ewentualnie można je potraktować benzyną, lub podpalić żeby ustalić z czego są zrobione ( )
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.