Wpis z mikrobloga

@Liarek123: Szczerze powiedziawszy to zrobiłem sobie eksperyment. Wrzuciłem na początku marca na koncie w ING na lokatę+fundusz. Lokata miała być bodaj na 8%. Jako fundusz wybrałem najbardziej akcyjny z tych, które proponowali czyli Goldman Sachs Globalny Odpow. Inwestowania - lokata się już skończyła, a część funduszowa zrobiła 6,71% (czyli całkiem całkiem).

mBank ma promocję i daje ~300 zł za regularne wpłaty przez rok na ich fundusze inwestycyjne. Sama ta premia
  • Odpowiedz
@Okcydent: za choćby wspomnienie o produkcie typu lokata + fundusz powinien być ban. Przecież to to kradzież w biały dzień. Tylko ETF i to te o najniższym TER, inaczej płacisz bankowi za nic.
  • Odpowiedz
  • 0
A jak z rozliczaniem tego? nie planuje tego wyjmować ale trzeba to i tak rozliczać w pit samo nabycie czy coś? Pytam o XTB, robią możę sami rozliczenia jakby co?
  • Odpowiedz
@Okcydent: wiesz, chodzi o to, że są inne opcje dla leniwych, które nie są naciąganiem klientów na produkty z absurdalnie dużymi opłatami i wątpliwymi zyskami i jeszcze pewnie jak chcesz wcześniej wycofać środki to tracisz to co Ci urosło na lokacie albo i więcej. No dramat. Najprościej i najtaniej jest kupować obligacje skarbowe i ETF na akcje all world.
  • Odpowiedz
@Liarek123: obowiązek rozliczenia pojawia się w momencie sprzedaży. Dom maklerski wystawi Ci PIT na początku roku jak w poprzednim coś sprzedałeś. Jeśli będzie to robił na koncie IKE to dopóki nie będziesz chciał wypłacić pieniędzy z tego konta możesz kupować i sprzedawać ETF czy akcje i nic nie rozliczasz.
  • Odpowiedz
@pwrtwr: No, ale to są te "fundusze inwestycyjne" w sensie właściwym - te o których pisał autor. I tak, nawet w obrębie banku dało się lepiej wybrać. Taki Querqus potrafi całkiem całkiem sobie radzić.
  • Odpowiedz