Wpis z mikrobloga

Chcę przebranżowić się na IT, czego obecnie warto się uczyć?

Kiedyś zajmowałam się webdevelopingiem ale to było raczej amatorsko. Warto się jeszcze uczyć programowania?
Prosze o pomysły co warto obecnie, będę bardzo wdzięczna bo coraz gorzej finansowo

#komputery #informatyka #programowanie #biznes
AIicja - Chcę przebranżowić się na IT, czego obecnie warto się uczyć? 

Kiedyś zajmow...

źródło: envy-concept-bored-sad-woman-in-front-of-computer-F58794-2410499830

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AIicja: #!$%@?ąc, że na juniora teraz wymagają 2 lata komercyjnego doświadczenia to możesz spróbować spasować się w nowo popularną nisze jak power BI, AI, Go, Data Science, Data Analyst
  • Odpowiedz
@AIicja: Data Analyst (lekkie branie jeszcze jest, ale też powoli się kończy), Power BI (powiązane z Data Analyst, ale mniej zaawansowane i bardziej przystępne dla klienta), AI (przyszłościowy temat, póki co jeszcze raczkuje, ale myślę, że tak z 10-15 lat i wystartuje na dobre), Bioinżynieria (słyszałem, że nadal rozwojowe, ale zależy od regionu i trzeba "umić" w biologię / chemię trochę).

Pozostałe rzeczy jak React, PHP, jQuery, Testy automatyczne itd.,
  • Odpowiedz
Jak nie jesteś pasjonatką programowania to będzie Ci ciężko przebić się przez konkurencję. Na rynku są ludzie co dosłownie 14 godzin dzienie programują od lat.


@bboymc: I co to zmienia niby? Aspołeczniaki klepiące kod w piwnicach są mniej warci od dynamicznych, charyzmatycznych szybko asymilujących się osób, nawet jeśli umieją mało będą więcej warci dla firmy, kod jest najmniej ważny paradoksalnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@AIicja w stricte webdev czy w zasadzie jakiekolwiek programowanie obecnie wbić się jest bardzo ciężko i konkurencja jest ogromna. Jeśli gdzieś się wbijać w IT, to Cybersec i Data (w szczególności te oparte na ML) wciąż ludzi chłoną.
  • Odpowiedz
@Puuch12:

#!$%@?ąc, że na juniora teraz wymagają 2 lata komercyjnego doświadczenia to możesz spróbować spasować się w nowo popularną nisze jak power BI, AI, Go, Data Science, Data Analyst


AI, Data Science/Analyst xD to nie klepanie webówki żeby się tam ludzie z ulicy po bootcampie wkręcali. O ile te oferty o pracę na te pozycje nie są zwyczajnie fancy hasełkiem by ściągać uwagę ludzi tylko faktycznie zajmuje się na tej
  • Odpowiedz
@AIicja @ZenujacaDoomerka
Doradzenie technologii czy specjalizacji to jedno.
Żeby tak bez studiów, kursów, certyfikatów wejść w IT to jest sporo pracy.
Warto sobie zadać pytanie czy masz wystarczające zaparcie by uczyć się nowych bibliotek i technologii, zagłębiać w ich dokumentację (o ile istnieje sensowna), czy lubisz rozwiązywać problemy, zastanawiać się jak je obejść.
Sama znajomość jakiegoś języka, technologii, to tylko fragment pracy programisty. W pracy więcej się główkuje, rozmyśla nad koncepcją, a mniej pisze kod (w większości przypadków).
Nie jest tak, że po przekroczeniu tego trudnego progu zdobycia w jakimś stopniu uporządkowanej wiedzy o technologii, potem czeka już znacznie
  • Odpowiedz
@Tokko: Taa dostać się do tego to krzyżyk na drogę xD ale jakby nie patrzeć to teraz te kierunki są "testerami QA" sprzed paru lat kiedy było tego wysyp
  • Odpowiedz
@Puuch12:

Taa dostać się do tego to krzyżyk na drogę xD ale jakby nie patrzeć to teraz te kierunki są "testerami QA" sprzed paru lat kiedy było tego wysyp


Nie rozumiem do końca co chcesz powiedzieć 😅
  • Odpowiedz
IT to nie tylko programowanie. Szukam mida na helpdesk z możliwością rozwoju w kierunki admina już 3mce i nie mogę znaleźć odpowiedniej osoby. CV przychodzi jak na lekarstwo. Stawka powyżej średniej na tym stanowisku.
  • Odpowiedz
@AIicja: niczego teraz prog wejscia jest masakryczny i bedziesz robil za darmo przez rok. Jak nie masz studiow teraz to kaplica i nie sluchaj tych naganiaczy na bootcampy bo cie tylko orzna z kasy.
  • Odpowiedz