Wpis z mikrobloga

Jak należy postępować w przypadku wypalania DPF w aucie? Czy gaszenie auta w trakcie może być szkodliwe? Niestety, dużo jeżdżę po mieście i często zdarza mi się, ze procedura rozpoczyna się kilka kilometrów od domu i wtedy nie ma jak się to wypalić do końca, a znowu jeździć w kółko przez pół godziny żeby tylko się wypalił wydaje mi się głupie. Po zgaszeniu silnika, przez kilka - kilkanaście minut chodzi wentylator, a po ponownym odpaleniu, gdy silnik się rozgrzeje, DPF się dopala. Rocznik auta 2013, jeśli ma to znaczenie.
#motoryzacja #samochody #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@synbialasa:
Gasić i się nie przejmować. Wypali się następnym razem. To, że chodzi wentylator jest normalne. Mieszanie paliwa z olejem to bzdura, Nie w tych rocznikach. Jakie to auto i silnik?
  • Odpowiedz
jak będziesz gasić w trakcie to paliwo miesza się z olejem.


@PiotrFr: bzdura totalna, diesel miesza sie z olejem tylko wtedy, gdy wtryski są #!$%@? i leją jak z wiadra, gdy silnik non stop nie jest dobrze rozgrzany lub pierscienie nie do konca spelniaja swoja funkcje. W innym wypadku nie ma jak. Jak zgasi silnik to co? Wtryski przez następną minutę będą lały diesla do cylindrów gdy silnik nie bedzie chodził? Wytłumacz mi to proszę. To nie grozi nikomu, kto chociazby troszke rozgrzeje silnik, bo diesel "paruje" juz powyzej 55 stopni, wiec jak tylko olej sie rozgrzeje to momentalnie leci przez odme w cholerę. A jezeli koledze nawet zaczyna sie juz regeneracja, to oznacza, ze silnik jest wystarczajaco "mocno" rozgrzany aby ja przeprowadzic. Tak o sama z siebie się nie aktywuje. Ten mit co ty powielasz to dotyczył w wiekszosci ostatnich VAGowskich silników PD oraz pierwszych na CR. Nowsze jednostki juz nie maja tego problemu, bo dostosowują dawke w zaleznosci od temperatury silnika. Jezeli regeneracja sie dopiero rozpoczeła, to ECU nie #!$%@? ci na cylinder największej dawki, co by podniesc temperaturę spalin, bo silnik tego nie "przepali" lecz przepusci wlasnie do michy i wszystko zleci, to był własnie problem starszych pojazdów, tych "pierwszych" z DPF i to wiedza inzynierowie oraz producenci samochodów. Dopiero gdy silnik bedzie juz mial konkretna temperature, dawka jest stopniowo zwiekszana. To tak jakbyś na zimnym silniku odrazu #!$%@? gaz do dechy na postoju. Niezbyt mądre.

A jak przerwiesz parę razy może być konieczne wypalanie
  • Odpowiedz
@synbialasa: Nawet jak kilka km od domu rozpocznie się wypalać DPF to wystarczy, że zajedziesz, zaparkujesz i skończy grać piosenka w aucie by skończyła się procedura. Od rozpoczęcia do zakończenia masz jakieś 10min, zresztą sam to zauważysz. Moim zdaniem warto chwilę posiedzieć w aucie by zakończyć wypalanie, które się zaczęło
  • Odpowiedz
@bruhh:

bzdura totalna, diesel miesza sie z olejem tylko wtedy, gdy wtryski są #!$%@? i


Sam jesteś bzdura.
Mówi że gasi po kilku kilometrach od rozpoczęcia procedury więc nie "Jezeli regeneracja sie
  • Odpowiedz